D10   2.3Km   40m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
382 Greta Schlichting C.O Aget Lugano (SUI) 00:44:00
385 Vacante Vacante () 01:38:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Alessia Asmus GOLD Savosa (SUI) 00:21:44
2 Joy Vassalli GOLD Savosa (SUI) 00:25:22

D12   2.9Km   65m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
370 Tabet Martina Castelli Ilda ASCO Lugano (SUI) 00:25:00
380 Vacante Vacante () 01:45:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Sara Bomio-Pacciorini GOV (SUI) 00:32:29
3 Maya Bianchi ASCO Lugano (SUI) 00:39:51

D14   3.4Km   90m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
355 Marta Riso O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:30:00
369 Vacante Vacante () 01:54:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Alice Romagna GOLD Savosa (SUI) 00:45:27
16 Eleonora Raptopoulos C.O Aget Lugano (SUI) 00:55:24

D16   4.1Km   105m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
334 Arianna Deluigi ASCO Lugano (SUI) 00:19:00
336 Chiara Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:29:00
352 Vacante Vacante () 01:49:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Lisa Matasci O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:25:24

D18   4.5Km   105m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
326 Giulia Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:26:00
327 Julia Glavieux ASCO Lugano (SUI) 00:38:00
333 Vacante Vacante () 01:50:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Alina Vecsey O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:18:08

D40   4.7Km   130m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
279 Marzia Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:27:00
292 Vacante Vacante () 01:45:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Marzia Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 01:00:15
7 Sandra Barca GOV (SUI) 00:47:59

D50   3.6Km   115m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
311 Vacante Vacante () 01:40:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Agar Ceppi GOLD Savosa (SUI) 01:08:54
4 Petra Speziale GOV (SUI) 01:14:08
10 Patrizia Cortellezzi GOLD Savosa (SUI) 01:31:40

D60   3.1Km   80m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
316 Bea Arn SCOM Mendrisio (SUI) 00:29:00
324 Vacante Vacante () 01:33:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
7 Lidia Nembrini C.O Aget Lugano (SUI) 01:06:57
9 Britta-Kajsa Cassina C.O Aget Lugano (SUI) 02:32:55

DAK   3.6Km   110m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
237 Renata Cantoni GOLD Savosa (SUI) 00:31:00
252 Vacante Vacante () 01:41:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Federica Maggioni GOLD Savosa (SUI) 00:40:05
16 Roberta De Maria O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:05:51

DAL   5.5Km   145m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
221 Alice Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:17:00
223 Caia Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:29:00
232 Vacante Vacante () 01:23:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
9 Clarissa Alice Cammarata ASCO Lugano (SUI) 01:48:49

DB   3.0Km   55m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
276 Vacante Vacante () 01:49:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Lara Rovelli Raptopoulos C.O Aget Lugano (SUI) 01:14:42
5 Maja Toscanelli ASCO Lugano (SUI) 01:26:09
10 Sarno Paola Poggiati Stefania C.O Aget Lugano (SUI) 02:24:03

H10   2.4Km   45m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
219 Vacante Vacante () 01:38:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Nicolò Zubler SCOM Mendrisio (SUI) 00:29:28
8 Riccardo Zambarda C.O Aget Lugano (SUI) 00:38:37
Julian Pronini GOLD Savosa (SUI) n.class.

H12   3.0Km   60m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
183 Giulio Chiodoni ASCO Lugano (SUI) 00:18:00
205 Vacante Vacante () 01:46:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Dario Vannini C.O Aget Lugano (SUI) 00:36:52
7 Noè Volger ASCO Lugano (SUI) 00:39:14

H14   3.6Km   110m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
163 Nicolò Yankelevich ASCO Lugano (SUI) 00:23:00
165 Tobia Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:31:00
182 Vacante Vacante () 01:39:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Giona De Stefani GOLD Savosa (SUI) 00:47:28

H16   4.7Km   115m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
162 Vacante Vacante () 01:46:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Diego Lavezzo SCOM Mendrisio (SUI) 00:43:41
5 Mattia Mauri ASCO Lugano (SUI) 00:47:28
14 Filippo Tognola O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:06:11

H18   5.3Km   130m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
137 Febo Corsi GOLD Savosa (SUI) 00:12:00
146 Vacante Vacante () 02:00:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Gioele Chiodoni ASCO Lugano (SUI) 00:48:58
6 Mattia Lunghini GOLD Savosa (SUI) 01:07:09

H40   5.7Km   145m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
86 Vacante Vacante () 01:43:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Gigi Pedrini ASCO Lugano (SUI) 00:59:53
15 Fabrizio Rosa Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:29:21
20 Roberto Deluigi ASCO Lugano (SUI) 01:43:40

H50   4.9Km   145m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
88 Giancarlo Parisi GOLD Savosa (SUI) 00:12:00
89 Antonio Guglielmetti GOV (SUI) 00:17:00
90 Roberto Tettamanti SCOM Mendrisio (SUI) 00:22:00
104 Vacante Vacante () 01:22:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time

H60   3.8Km   110m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
109 Pierleonardo Scacchi GOLD Savosa (SUI) 00:15:00
126 Vacante Vacante () 01:40:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Olivier Minotti O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:58:10
12 Antonio Bisceglia C.O Aget Lugano (SUI) 01:38:46

H70   3.1Km   90m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
133 Vacante Vacante () 01:06:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Giorgio Bernasconi SCOM Mendrisio (SUI) 00:40:30
7 Ruth Müller Gianini CO UTOE Bellinzona (SUI) 01:44:19
Rino Rigassi Societa Unitas Malcantone (SUI) n.class.

HAK   4.1Km   120m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
31 Franco Ghiggia CO UTOE Bellinzona (SUI) 00:26:00
56 Vacante Vacante () 01:44:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
13 Michele Enrile Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:11:40
19 Tommaso Fiorini O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:24:09

HAL   6.6Km   250m   22pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
1 Marco Seppi OLG St. Gallen/App (-) 00:13:00
2 Vacante Vacante () 01:31:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Manuel Asmus GOLD Savosa (SUI) 01:00:31
12 Gianni Guglielmetti GOLD Savosa (SUI) 01:14:29

HB   3.8Km   80m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
57 Simone Vannini C.O Aget Lugano (SUI) 00:24:00
69 Vacante Vacante () 01:36:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Luca Rossi SCOM Mendrisio (SUI) 01:05:17
15 Adriano Tonella O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:39:00

OK   2.7Km   90m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
386 Franca Menozzi O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:16:00
387 Marveggio Marta Deluigi Sara ASCO Lugano (SUI) 00:22:00
402 Vacante Vacante () 01:52:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Manuela Ticozzi Ghidossi C.O Aget Lugano (SUI) 00:48:34