D12   2.9Km   65m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
370 Tabet Martina Castelli Ilda ASCO Lugano (SUI) 00:25:00
375 Viola Amadò Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:05:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Sara Bomio-Pacciorini GOV (SUI) 00:32:29
3 Maya Bianchi ASCO Lugano (SUI) 00:39:51

D50   3.6Km   115m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
302 Giuliana Bettelini Societa Unitas Malcantone (SUI) 00:52:00
308 Daphne Römer Guglielmini Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:22:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Agar Ceppi GOLD Savosa (SUI) 01:08:54
4 Petra Speziale GOV (SUI) 01:14:08
10 Patrizia Cortellezzi GOLD Savosa (SUI) 01:31:40

DAK   3.6Km   110m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
237 Renata Cantoni GOLD Savosa (SUI) 00:31:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Federica Maggioni GOLD Savosa (SUI) 00:40:05
11 Jasmine Radaelli Societa Unitas Malcantone (SUI) 00:51:48
16 Roberta De Maria O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:05:51

DB   3.0Km   55m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Lara Rovelli Raptopoulos C.O Aget Lugano (SUI) 01:14:42
5 Maja Toscanelli ASCO Lugano (SUI) 01:26:09
7 Larissa Mueller Enrile Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:47:25
10 Sarno Paola Poggiati Stefania C.O Aget Lugano (SUI) 02:24:03

H10   2.4Km   45m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
218 Giona Robadey Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:32:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Nicolò Zubler SCOM Mendrisio (SUI) 00:29:28
8 Riccardo Zambarda C.O Aget Lugano (SUI) 00:38:37
Julian Pronini GOLD Savosa (SUI) n.class.

H12   3.0Km   60m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
183 Giulio Chiodoni ASCO Lugano (SUI) 00:18:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Dario Vannini C.O Aget Lugano (SUI) 00:36:52
7 Noè Volger ASCO Lugano (SUI) 00:39:14
Nicolas Schoenenberger Societa Unitas Malcantone (SUI) n.part.
Rocco Schoenenberger Societa Unitas Malcantone (SUI) n.part.

H14   3.6Km   110m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
163 Nicolò Yankelevich ASCO Lugano (SUI) 00:23:00
165 Tobia Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:31:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Giona De Stefani GOLD Savosa (SUI) 00:47:28
5 Pietro Enrile Societa Unitas Malcantone (SUI) 00:47:35

H40   5.7Km   145m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Gigi Pedrini ASCO Lugano (SUI) 00:59:53
15 Fabrizio Rosa Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:29:21
20 Roberto Deluigi ASCO Lugano (SUI) 01:43:40

H50   4.9Km   145m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
88 Giancarlo Parisi GOLD Savosa (SUI) 00:12:00
89 Antonio Guglielmetti GOV (SUI) 00:17:00
90 Roberto Tettamanti SCOM Mendrisio (SUI) 00:22:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Stefano Bettelini Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:04:43

H60   3.8Km   110m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
109 Pierleonardo Scacchi GOLD Savosa (SUI) 00:15:00
121 Davide Bettelini Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:15:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Olivier Minotti O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:58:10
9 Marco Bettelini Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:15:20
12 Antonio Bisceglia C.O Aget Lugano (SUI) 01:38:46

H70   3.1Km   90m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Giorgio Bernasconi SCOM Mendrisio (SUI) 00:40:30
2 Roberto Noseda Societa Unitas Malcantone (SUI) 00:47:13
7 Ruth Müller Gianini CO UTOE Bellinzona (SUI) 01:44:19
Rino Rigassi Societa Unitas Malcantone (SUI) n.class.

HAK   4.1Km   120m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
31 Franco Ghiggia CO UTOE Bellinzona (SUI) 00:26:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
13 Michele Enrile Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:11:40
19 Tommaso Fiorini O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:24:09

HB   3.8Km   80m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
57 Simone Vannini C.O Aget Lugano (SUI) 00:24:00
61 Maurizio Amadò Societa Unitas Malcantone (SUI) 00:48:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Luca Rossi SCOM Mendrisio (SUI) 01:05:17
15 Adriano Tonella O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:39:00

OK   2.7Km   90m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
386 Franca Menozzi O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:16:00
387 Marveggio Marta Deluigi Sara ASCO Lugano (SUI) 00:22:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Manuela Ticozzi Ghidossi C.O Aget Lugano (SUI) 00:48:34
8 Remo Radaelli Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:08:00