D12   2.9Km   65m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
370 Tabet Martina Castelli Ilda ASCO Lugano (SUI) 00:25:00
378 Milena Barca GOV (SUI) 01:29:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Sara Bomio-Pacciorini GOV (SUI) 00:32:29
2 Luna Hohl GOV (SUI) 00:35:20
3 Maya Bianchi ASCO Lugano (SUI) 00:39:51

D18   4.5Km   105m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
326 Giulia Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:26:00
327 Julia Glavieux ASCO Lugano (SUI) 00:38:00
330 Iara Coppini GOV (SUI) 01:14:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Alina Vecsey O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:18:08

D40   4.7Km   130m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
279 Marzia Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:27:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Marzia Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 01:00:15
7 Sandra Barca GOV (SUI) 00:47:59

D50   3.6Km   115m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
304 Andrea Küttel Petrosilli GOV (SUI) 00:58:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Agar Ceppi GOLD Savosa (SUI) 01:08:54
4 Petra Speziale GOV (SUI) 01:14:08
10 Patrizia Cortellezzi GOLD Savosa (SUI) 01:31:40

DAK   3.6Km   110m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
237 Renata Cantoni GOLD Savosa (SUI) 00:31:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Federica Maggioni GOLD Savosa (SUI) 00:40:05
6 Cecilia Badaracco GOV (SUI) 00:47:32
16 Roberta De Maria O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:05:51

DB   3.0Km   55m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
257 Paola Regazzoni GOV (SUI) 00:29:00
259 Maria Beretta GOV (SUI) 00:41:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Vanessa Hohl GOV (SUI) 00:57:20
3 Lara Rovelli Raptopoulos C.O Aget Lugano (SUI) 01:14:42
5 Maja Toscanelli ASCO Lugano (SUI) 01:26:09
10 Sarno Paola Poggiati Stefania C.O Aget Lugano (SUI) 02:24:03

H10   2.4Km   45m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Nicolò Zubler SCOM Mendrisio (SUI) 00:29:28
8 Riccardo Zambarda C.O Aget Lugano (SUI) 00:38:37
9 Etienne Hohl GOV (SUI) 00:43:15
Julian Pronini GOLD Savosa (SUI) n.class.

H12   3.0Km   60m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
183 Giulio Chiodoni ASCO Lugano (SUI) 00:18:00
189 Nicola Regazzoni GOV (SUI) 00:42:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Dario Vannini C.O Aget Lugano (SUI) 00:36:52
7 Noè Volger ASCO Lugano (SUI) 00:39:14

H14   3.6Km   110m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
163 Nicolò Yankelevich ASCO Lugano (SUI) 00:23:00
165 Tobia Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:31:00
173 Davide Regazzoni GOV (SUI) 01:03:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Eliseo Schumacher GOV (SUI) 00:46:43
4 Giona De Stefani GOLD Savosa (SUI) 00:47:28
8 Aris Bomio-Pacciorini GOV (SUI) 00:55:03

H16   4.7Km   115m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Diego Lavezzo SCOM Mendrisio (SUI) 00:43:41
5 Mattia Mauri ASCO Lugano (SUI) 00:47:28
6 Valerio Beretta GOV (SUI) 00:48:06
14 Filippo Tognola O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:06:11

H40   5.7Km   145m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Gigi Pedrini ASCO Lugano (SUI) 00:59:53
15 Fabrizio Rosa Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:29:21
17 Sebastiano Pollock GOV (SUI) 01:30:08
20 Roberto Deluigi ASCO Lugano (SUI) 01:43:40

H50   4.9Km   145m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
88 Giancarlo Parisi GOLD Savosa (SUI) 00:12:00
89 Antonio Guglielmetti GOV (SUI) 00:17:00
90 Roberto Tettamanti SCOM Mendrisio (SUI) 00:22:00
96 Alessandro Beretta GOV (SUI) 00:42:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Riccardo Maddalena GOV (SUI) 00:59:37

HAK   4.1Km   120m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
31 Franco Ghiggia CO UTOE Bellinzona (SUI) 00:26:00
38 Alessio Barca GOV (SUI) 00:47:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
13 Michele Enrile Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:11:40
19 Tommaso Fiorini O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:24:09

HAL   6.6Km   250m   22pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
1 Marco Seppi OLG St. Gallen/App (-) 00:13:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Manuel Asmus GOLD Savosa (SUI) 01:00:31
10 Gioele Maddalena GOV (SUI) 01:12:03
12 Gianni Guglielmetti GOLD Savosa (SUI) 01:14:29
14 Martino Beretta GOV (SUI) 01:36:14

HAM   5.5Km   150m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
19 Jan Maddalena GOV (SUI) 00:24:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Reto Corsi GOLD Savosa (SUI) 00:52:12
9 Gioele Dell Andrino ASCO Lugano (SUI) 01:33:47

HB   3.8Km   80m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
57 Simone Vannini C.O Aget Lugano (SUI) 00:24:00
64 Carlo Regazzoni GOV (SUI) 01:06:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Luca Rossi SCOM Mendrisio (SUI) 01:05:17
15 Adriano Tonella O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:39:00
Alain Hohl GOV (SUI) rit.

OK   2.7Km   90m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
386 Franca Menozzi O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:16:00
387 Marveggio Marta Deluigi Sara ASCO Lugano (SUI) 00:22:00
390 Jann Schumacher GOV (SUI) 00:40:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Manuela Ticozzi Ghidossi C.O Aget Lugano (SUI) 00:48:34
Giulia Trapletti GOV (SUI) n.class.