D10   2.3Km   40m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
382 Greta Schlichting C.O Aget Lugano (SUI) 00:44:00
384 Maila Del Don ASCO Lugano (SUI) 01:20:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Alessia Asmus GOLD Savosa (SUI) 00:21:44
2 Joy Vassalli GOLD Savosa (SUI) 00:25:22

D12   2.9Km   65m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
370 Tabet Martina Castelli Ilda ASCO Lugano (SUI) 00:25:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Sara Bomio-Pacciorini GOV (SUI) 00:32:29
3 Maya Bianchi ASCO Lugano (SUI) 00:39:51
5 Selina Castelli ASCO Lugano (SUI) 00:49:42
8 Eleonora Mocellin ASCO Lugano (SUI) 01:10:20

D14   3.4Km   90m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
355 Marta Riso O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:30:00
366 Ambra Bonini ASCO Lugano (SUI) 01:48:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Aline Ren ASCO Lugano (SUI) 00:33:26
5 Larissa Castelli ASCO Lugano (SUI) 00:38:06
6 Caroline Knupfer ASCO Lugano (SUI) 00:42:57
7 Ambra Bonini ASCO Lugano (SUI) 00:43:45
11 Alice Romagna GOLD Savosa (SUI) 00:45:27
12 Emma Ghiggia ASCO Lugano (SUI) 00:45:37
14 Cecilia Volger ASCO Lugano (SUI) 00:50:09
16 Eleonora Raptopoulos C.O Aget Lugano (SUI) 00:55:24

D16   4.1Km   105m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
334 Arianna Deluigi ASCO Lugano (SUI) 00:19:00
336 Chiara Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:29:00
351 Sofia Nobile ASCO Lugano (SUI) 00:59:00
344 Giorgia Astrelli ASCO Lugano (SUI) 01:09:00
346 Selina Stampanoni ASCO Lugano (SUI) 01:19:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Valentina Quadri ASCO Lugano (SUI) 00:44:48
2 Clara Ballerini ASCO Lugano (SUI) 00:46:54
6 Zoe Dell Andrino ASCO Lugano (SUI) 00:58:19
8 Alessia Berti ASCO Lugano (SUI) 01:08:14
10 Marta Schwank ASCO Lugano (SUI) 01:20:44
11 Lisa Matasci O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:25:24

D18   4.5Km   105m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
326 Giulia Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:26:00
327 Julia Glavieux ASCO Lugano (SUI) 00:38:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Emma Kocsis ASCO Lugano (SUI) 00:59:18
2 Maira Guglielmini ASCO Lugano (SUI) 01:04:30
3 Alina Vecsey O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:18:08

D40   4.7Km   130m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
279 Marzia Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:27:00
285 Cristina Bozzolo Ren ASCO Lugano (SUI) 01:21:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Marzia Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 01:00:15
4 Graziella Quadri Kocsis ASCO Lugano (SUI) 01:09:20
5 Francesca Bozzolo Bonini ASCO Lugano (SUI) 01:11:19
6 Cuki Vassalli ASCO Lugano (SUI) 01:11:33
7 Sandra Barca GOV (SUI) 00:47:59
7 Karin Bernasconi ASCO Lugano (SUI) 01:12:50
9 Cristina Bozzolo Ren ASCO Lugano (SUI) 01:17:16
11 Céline Knupfer ASCO Lugano (SUI) 01:25:36

D50   3.6Km   115m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Lara Zamboni Amaro ASCO Lugano (SUI) 01:06:30
3 Agar Ceppi GOLD Savosa (SUI) 01:08:54
4 Petra Speziale GOV (SUI) 01:14:08
8 Nives Montemezzani ASCO Lugano (SUI) 01:21:54
10 Patrizia Cortellezzi GOLD Savosa (SUI) 01:31:40

D60   3.1Km   80m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
316 Bea Arn SCOM Mendrisio (SUI) 00:29:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Silvia Zemp Campana ASCO Lugano (SUI) 00:44:51
7 Lidia Nembrini C.O Aget Lugano (SUI) 01:06:57
9 Britta-Kajsa Cassina C.O Aget Lugano (SUI) 02:32:55

DAK   3.6Km   110m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
237 Renata Cantoni GOLD Savosa (SUI) 00:31:00
248 Deborah Mauri ASCO Lugano (SUI) 01:21:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Federica Maggioni GOLD Savosa (SUI) 00:40:05
5 Federica Regazzoni ASCO Lugano (SUI) 00:47:15
9 Isabella Marvin ASCO Lugano (SUI) 00:49:53
13 Morena Polli ASCO Lugano (SUI) 00:58:17
16 Roberta De Maria O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:05:51
19 Deborah Mauri ASCO Lugano (SUI) 01:10:15

DAL   5.5Km   145m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
221 Alice Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:17:00
223 Caia Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:29:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Caroline Del Don ASCO Lugano (SUI) 01:06:18
5 Barbara Tunesi Schwank ASCO Lugano (SUI) 01:06:24
8 Michela Bianchi ASCO Lugano (SUI) 01:36:05
9 Clarissa Alice Cammarata ASCO Lugano (SUI) 01:48:49

DB   3.0Km   55m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
273 Sara Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 01:37:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Lara Rovelli Raptopoulos C.O Aget Lugano (SUI) 01:14:42
5 Maja Toscanelli ASCO Lugano (SUI) 01:26:09
10 Sarno Paola Poggiati Stefania C.O Aget Lugano (SUI) 02:24:03
14 Margherita Gonzato ASCO Lugano (SUI) 01:38:01
Alessandra Zanzi ASCO Lugano (SUI) n.class.
Lisa Pellegrini ASCO Lugano (SUI) n.part.

H10   2.4Km   45m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
217 Luca Turrini ASCO Lugano (SUI) 01:26:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Sebastiano Amaro ASCO Lugano (SUI) 00:22:18
5 Nicolò Zubler SCOM Mendrisio (SUI) 00:29:28
6 Liam Campana ASCO Lugano (SUI) 00:32:58
8 Riccardo Zambarda C.O Aget Lugano (SUI) 00:38:37
Julian Pronini GOLD Savosa (SUI) n.class.

H12   3.0Km   60m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
183 Giulio Chiodoni ASCO Lugano (SUI) 00:18:00
190 Elia Moser ASCO Lugano (SUI) 00:46:00
192 Leonardo Yankelevich ASCO Lugano (SUI) 00:54:00
196 Enea Gonzato ASCO Lugano (SUI) 01:10:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Martino Amaro ASCO Lugano (SUI) 00:30:25
3 Dario Vannini C.O Aget Lugano (SUI) 00:36:52
3 Federico Bonini ASCO Lugano (SUI) 00:46:48
7 Noè Volger ASCO Lugano (SUI) 00:39:14
8 Oliver Fasola ASCO Lugano (SUI) 00:42:00
12 Pietro Del Don ASCO Lugano (SUI) 00:45:39
13 Diego Eberli ASCO Lugano (SUI) 00:49:12
14 Arturo Schwank ASCO Lugano (SUI) 00:49:45
17 Samuele Nesa ASCO Lugano (SUI) 01:16:22
Luca Boerio ASCO Lugano (SUI) n.class.

H14   3.6Km   110m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
163 Nicolò Yankelevich ASCO Lugano (SUI) 00:23:00
165 Tobia Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:31:00
174 Romeo Pistoia ASCO Lugano (SUI) 01:07:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Giona De Stefani GOLD Savosa (SUI) 00:47:28
6 Marco Tricarico ASCO Lugano (SUI) 00:47:53
7 Nathan Bianchi ASCO Lugano (SUI) 00:54:04
10 Davide Mauri ASCO Lugano (SUI) 00:58:56
11 Rocco Schwank ASCO Lugano (SUI) 01:05:38
13 Nathan Baruffaldi ASCO Lugano (SUI) 01:20:14
Enrico Allio ASCO Lugano (SUI) rit.

H16   4.7Km   115m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Diego Lavezzo SCOM Mendrisio (SUI) 00:43:41
5 Mattia Mauri ASCO Lugano (SUI) 00:47:28
8 Samuele Bonini ASCO Lugano (SUI) 00:51:37
9 Ian Bianchi ASCO Lugano (SUI) 00:53:05
13 Martino Castelli ASCO Lugano (SUI) 01:05:10
14 Filippo Tognola O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:06:11

H18   5.3Km   130m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
137 Febo Corsi GOLD Savosa (SUI) 00:12:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Gioele Chiodoni ASCO Lugano (SUI) 00:48:58
4 Kilian Knupfer ASCO Lugano (SUI) 00:50:06
5 Marco Baiardi ASCO Lugano (SUI) 01:05:28
6 Mattia Lunghini GOLD Savosa (SUI) 01:07:09

H40   5.7Km   145m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
79 Nicola Turrini ASCO Lugano (SUI) 01:08:00
80 Daniele Bernasconi ASCO Lugano (SUI) 01:13:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Silvio Vassalli ASCO Lugano (SUI) 00:54:14
3 Gigi Pedrini ASCO Lugano (SUI) 00:59:53
4 Michele Ren ASCO Lugano (SUI) 01:01:17
5 Christian Eberli ASCO Lugano (SUI) 01:01:46
7 Stefano Castelli ASCO Lugano (SUI) 01:02:57
11 Andrea Chiodoni ASCO Lugano (SUI) 01:16:12
13 Daniele Bernasconi ASCO Lugano (SUI) 01:22:46
15 Fabrizio Rosa Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:29:21
20 Roberto Deluigi ASCO Lugano (SUI) 01:43:40
Maurizio Pozzoni ASCO Lugano (SUI) n.part.

H50   4.9Km   145m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
88 Giancarlo Parisi GOLD Savosa (SUI) 00:12:00
89 Antonio Guglielmetti GOV (SUI) 00:17:00
90 Roberto Tettamanti SCOM Mendrisio (SUI) 00:22:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Marc Zanini ASCO Lugano (SUI) 01:09:20
15 Vinicio Bosshard ASCO Lugano (SUI) 01:38:06
Gabriele Zanzi ASCO Lugano (SUI) rit.

H60   3.8Km   110m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
109 Pierleonardo Scacchi GOLD Savosa (SUI) 00:15:00
114 Paolo Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 00:40:00
118 Albino Campana ASCO Lugano (SUI) 01:00:00
120 Pio Berger ASCO Lugano (SUI) 01:10:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Olivier Minotti O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:58:10
6 Paolo Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 01:00:23
10 Antonio Kocsis ASCO Lugano (SUI) 01:16:25
12 Antonio Bisceglia C.O Aget Lugano (SUI) 01:38:46

HAK   4.1Km   120m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
31 Franco Ghiggia CO UTOE Bellinzona (SUI) 00:26:00
32 Costantino Castelli ASCO Lugano (SUI) 00:29:00
45 Luca Rizzi ASCO Lugano (SUI) 01:08:00
50 Federico Yankelevich ASCO Lugano (SUI) 01:29:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Mattias Polli ASCO Lugano (SUI) 01:06:39
11 Enrico Guglielmini ASCO Lugano (SUI) 01:07:22
12 Ermanno Del Don ASCO Lugano (SUI) 01:08:07
13 Michele Enrile Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:11:40
19 Tommaso Fiorini O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:24:09

HAL   6.6Km   250m   22pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
1 Marco Seppi OLG St. Gallen/App (-) 00:13:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Manuele Ren ASCO Lugano (SUI) 00:57:20
4 Elia Ren ASCO Lugano (SUI) 00:59:55
5 Manuel Asmus GOLD Savosa (SUI) 01:00:31
12 Gianni Guglielmetti GOLD Savosa (SUI) 01:14:29

HAM   5.5Km   150m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
19 Jan Maddalena GOV (SUI) 00:24:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Reto Corsi GOLD Savosa (SUI) 00:52:12
4 Gionata Volger ASCO Lugano (SUI) 01:05:04
9 Gioele Dell Andrino ASCO Lugano (SUI) 01:33:47

HB   3.8Km   80m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
57 Simone Vannini C.O Aget Lugano (SUI) 00:24:00
66 Walter Amaro ASCO Lugano (SUI) 01:18:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Luca Rossi SCOM Mendrisio (SUI) 01:05:17
5 Massimo Bonini ASCO Lugano (SUI) 01:09:47
15 Adriano Tonella O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:39:00

OK   2.7Km   90m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
386 Franca Menozzi O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:16:00
387 Marveggio Marta Deluigi Sara ASCO Lugano (SUI) 00:22:00
391 Jacopo Volger ASCO Lugano (SUI) 00:46:00
395 Marco Schwendener ASCO Lugano (SUI) 01:10:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Pozzoni G+D Filippini Laura ASCO Lugano (SUI) 00:37:58
4 Manuela Ticozzi Ghidossi C.O Aget Lugano (SUI) 00:48:34
15 Clara Gonzato ASCO Lugano (SUI) 00:55:38