D10   2.3Km   40m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
382 Greta Schlichting C.O Aget Lugano (SUI) 00:44:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Alessia Asmus GOLD Savosa (SUI) 00:21:44
2 Joy Vassalli GOLD Savosa (SUI) 00:25:22
3 Lara Guidinetti GOLD Savosa (SUI) 00:41:22

D12   2.9Km   65m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
370 Tabet Martina Castelli Ilda ASCO Lugano (SUI) 00:25:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Sara Bomio-Pacciorini GOV (SUI) 00:32:29
3 Maya Bianchi ASCO Lugano (SUI) 00:39:51
4 Iris Grandi GOLD Savosa (SUI) 00:43:21
7 Yana Bernasconi GOLD Savosa (SUI) 01:03:43

D14   3.4Km   90m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
355 Marta Riso O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:30:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Kim Vassalli GOLD Savosa (SUI) 00:33:59
8 Linda Lunghini GOLD Savosa (SUI) 00:44:06
11 Alice Romagna GOLD Savosa (SUI) 00:45:27
16 Eleonora Raptopoulos C.O Aget Lugano (SUI) 00:55:24

D16   4.1Km   105m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
334 Arianna Deluigi ASCO Lugano (SUI) 00:19:00
336 Chiara Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:29:00
337 Gaia Poli GOLD Savosa (SUI) 00:34:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Lisa Matasci O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:25:24

D18   4.5Km   105m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
326 Giulia Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:26:00
327 Julia Glavieux ASCO Lugano (SUI) 00:38:00
332 Giulia Bertozzi GOLD Savosa (SUI) 01:38:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Alina Vecsey O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:18:08

D40   4.7Km   130m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
279 Marzia Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:27:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Elena Bertozzi GOLD Savosa (SUI) 00:55:00
2 Maura Pronini GOLD Savosa (SUI) 00:58:48
3 Marzia Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 01:00:15
7 Sandra Barca GOV (SUI) 00:47:59
10 Claudia Petrini Kleiner GOLD Savosa (SUI) 01:24:25

D50   3.6Km   115m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
297 Martina Inderst GOLD Savosa (SUI) 00:28:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Agar Ceppi GOLD Savosa (SUI) 01:08:54
4 Petra Speziale GOV (SUI) 01:14:08
7 Maurizia Corsi GOLD Savosa (SUI) 01:20:31
10 Patrizia Cortellezzi GOLD Savosa (SUI) 01:31:40
11 Patrizia Bianchi GOLD Savosa (SUI) 01:33:01

D60   3.1Km   80m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
316 Bea Arn SCOM Mendrisio (SUI) 00:29:00
325 Brigit Oswald GOLD Savosa (SUI) 01:49:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Gerda Guglielmetti GOLD Savosa (SUI) 00:57:54
6 Daniela Guglielmetti GOLD Savosa (SUI) 01:00:54
7 Lidia Nembrini C.O Aget Lugano (SUI) 01:06:57
9 Britta-Kajsa Cassina C.O Aget Lugano (SUI) 02:32:55

DAK   3.6Km   110m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
237 Renata Cantoni GOLD Savosa (SUI) 00:31:00
249 Sara Bertozzi GOLD Savosa (SUI) 01:26:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Federica Maggioni GOLD Savosa (SUI) 00:40:05
2 Elena Guglielmetti Asmus GOLD Savosa (SUI) 00:40:16
12 Giorgia Guglielmetti GOLD Savosa (SUI) 00:56:34
16 Roberta De Maria O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:05:51
17 Elena Mengotti GOLD Savosa (SUI) 01:07:52
21 Sara Romagna GOLD Savosa (SUI) 01:19:23

DAL   5.5Km   145m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
221 Alice Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:17:00
223 Caia Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:29:00
225 Lea Balmelli GOLD Savosa (SUI) 00:41:00
229 Elisa Bertozzi GOLD Savosa (SUI) 01:05:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
9 Clarissa Alice Cammarata ASCO Lugano (SUI) 01:48:49

DB   3.0Km   55m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
265 Ester Gaia GOLD Savosa (SUI) 01:05:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Lara Rovelli Raptopoulos C.O Aget Lugano (SUI) 01:14:42
5 Maja Toscanelli ASCO Lugano (SUI) 01:26:09
10 Sarno Paola Poggiati Stefania C.O Aget Lugano (SUI) 02:24:03
22 Giuliana Ferracin GOLD Savosa (SUI) 02:36:41

H10   2.4Km   45m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Matthias Pronini GOLD Savosa (SUI) 00:27:23
5 Nicolò Zubler SCOM Mendrisio (SUI) 00:29:28
8 Riccardo Zambarda C.O Aget Lugano (SUI) 00:38:37
Julian Pronini GOLD Savosa (SUI) n.class.

H12   3.0Km   60m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
183 Giulio Chiodoni ASCO Lugano (SUI) 00:18:00
186 Riccardo Poli GOLD Savosa (SUI) 00:30:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 John Asmus GOLD Savosa (SUI) 00:25:52
3 Dario Vannini C.O Aget Lugano (SUI) 00:36:52
7 Noè Volger ASCO Lugano (SUI) 00:39:14

H14   3.6Km   110m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
163 Nicolò Yankelevich ASCO Lugano (SUI) 00:23:00
165 Tobia Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:31:00
177 Mattia Cantoni GOLD Savosa (SUI) 01:19:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Giulio Romagna GOLD Savosa (SUI) 00:44:12
4 Giona De Stefani GOLD Savosa (SUI) 00:47:28

H16   4.7Km   115m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
160 Nicola Gaggini GOLD Savosa (SUI) 01:34:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Diego Lavezzo SCOM Mendrisio (SUI) 00:43:41
5 Mattia Mauri ASCO Lugano (SUI) 00:47:28
14 Filippo Tognola O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:06:11

H18   5.3Km   130m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
137 Febo Corsi GOLD Savosa (SUI) 00:12:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Matteo Bertozzi GOLD Savosa (SUI) 00:47:08
3 Gioele Chiodoni ASCO Lugano (SUI) 00:48:58
6 Mattia Lunghini GOLD Savosa (SUI) 01:07:09
Sebastiano Romagna GOLD Savosa (SUI) rit.

H40   5.7Km   145m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Giaime Origgi GOLD Savosa (SUI) 00:57:48
3 Gigi Pedrini ASCO Lugano (SUI) 00:59:53
8 Domenico Lepori GOLD Savosa (SUI) 01:04:43
10 Ygor Romagna GOLD Savosa (SUI) 01:08:04
12 Luca Schwank GOLD Savosa (SUI) 01:19:35
15 Fabrizio Rosa Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:29:21
20 Roberto Deluigi ASCO Lugano (SUI) 01:43:40

H50   4.9Km   145m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
88 Giancarlo Parisi GOLD Savosa (SUI) 00:12:00
89 Antonio Guglielmetti GOV (SUI) 00:17:00
90 Roberto Tettamanti SCOM Mendrisio (SUI) 00:22:00
97 Adriano Ferracin GOLD Savosa (SUI) 00:47:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Aldo Madonna GOLD Savosa (SUI) 01:22:25
16 Sandro Corsi GOLD Savosa (SUI) 01:53:23

H60   3.8Km   110m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
109 Pierleonardo Scacchi GOLD Savosa (SUI) 00:15:00
125 Rémy Steinegger GOLD Savosa (SUI) 01:35:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Francesco Guglielmetti GOLD Savosa (SUI) 00:40:12
4 Michele Guglielmetti GOLD Savosa (SUI) 00:56:48
5 Olivier Minotti O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:58:10
12 Antonio Bisceglia C.O Aget Lugano (SUI) 01:38:46

HAK   4.1Km   120m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
31 Franco Ghiggia CO UTOE Bellinzona (SUI) 00:26:00
41 Michele Santini GOLD Savosa (SUI) 00:56:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Diego Baratti GOLD Savosa (SUI) 00:56:57
4 Oscar Malva GOLD Savosa (SUI) 00:57:53
5 Silvano Bertozzi GOLD Savosa (SUI) 00:57:54
9 Alessio Bernardoni GOLD Savosa (SUI) 01:05:46
13 Michele Enrile Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:11:40
19 Tommaso Fiorini O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:24:09
23 Giancarlo Vanoni GOLD Savosa (SUI) 01:50:37
25 Hannes Kleiner GOLD Savosa (SUI) 01:58:20

HAL   6.6Km   250m   22pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
1 Marco Seppi OLG St. Gallen/App (-) 00:13:00
7 Marco Gaia GOLD Savosa (SUI) 00:49:00
11 Luca Gaia GOLD Savosa (SUI) 01:13:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Siro Corsi GOLD Savosa (SUI) 00:56:43
5 Manuel Asmus GOLD Savosa (SUI) 01:00:31
7 Nicola Degiorgi GOLD Savosa (SUI) 01:09:36
12 Gianni Guglielmetti GOLD Savosa (SUI) 01:14:29
15 Stefano Chiesa GOLD Savosa (SUI) 01:54:12

HAM   5.5Km   150m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
19 Jan Maddalena GOV (SUI) 00:24:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Robi Bernardoni GOLD Savosa (SUI) 00:49:32
3 Reto Corsi GOLD Savosa (SUI) 00:52:12
9 Gioele Dell Andrino ASCO Lugano (SUI) 01:33:47

HB   3.8Km   80m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
57 Simone Vannini C.O Aget Lugano (SUI) 00:24:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Luca Rossi SCOM Mendrisio (SUI) 01:05:17
13 Paolo Bianchi GOLD Savosa (SUI) 01:35:38
15 Adriano Tonella O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:39:00