D12   2.9Km   65m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
370 Tabet Martina Castelli Ilda ASCO Lugano (SUI) 00:25:00
373 Eva Bizzozero O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:49:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Sara Bomio-Pacciorini GOV (SUI) 00:32:29
3 Maya Bianchi ASCO Lugano (SUI) 00:39:51

D14   3.4Km   90m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
355 Marta Riso O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:30:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Lorenza Rossetti O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:31:30
11 Alice Romagna GOLD Savosa (SUI) 00:45:27
16 Eleonora Raptopoulos C.O Aget Lugano (SUI) 00:55:24

D16   4.1Km   105m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
334 Arianna Deluigi ASCO Lugano (SUI) 00:19:00
336 Chiara Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:29:00
341 Sandy Rusconi O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:54:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Laura Grossi O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:55:45
11 Lisa Matasci O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:25:24

D18   4.5Km   105m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
326 Giulia Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:26:00
327 Julia Glavieux ASCO Lugano (SUI) 00:38:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Alina Vecsey O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:18:08

D40   4.7Km   130m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
279 Marzia Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:27:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Marzia Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 01:00:15
7 Sandra Barca GOV (SUI) 00:47:59
8 Sarah Boiani O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:12:56
13 Manuela Schnyder O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:43:09
Sabina Rossetti O-92 Piano di Magadino (SUI) n.class.

D50   3.6Km   115m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
309 Belinda Bustini O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:28:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Agar Ceppi GOLD Savosa (SUI) 01:08:54
4 Petra Speziale GOV (SUI) 01:14:08
10 Patrizia Cortellezzi GOLD Savosa (SUI) 01:31:40

D60   3.1Km   80m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
316 Bea Arn SCOM Mendrisio (SUI) 00:29:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Carla Bolis O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:45:49
7 Lidia Nembrini C.O Aget Lugano (SUI) 01:06:57
9 Britta-Kajsa Cassina C.O Aget Lugano (SUI) 02:32:55

DAK   3.6Km   110m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
237 Renata Cantoni GOLD Savosa (SUI) 00:31:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Federica Maggioni GOLD Savosa (SUI) 00:40:05
4 Giulia Pedrazzi O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:46:39
15 Valeria Bontà Astori O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:04:22
16 Roberta De Maria O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:05:51

DAL   5.5Km   145m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
221 Alice Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:17:00
223 Caia Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:29:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
9 Clarissa Alice Cammarata ASCO Lugano (SUI) 01:48:49

H12   3.0Km   60m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
183 Giulio Chiodoni ASCO Lugano (SUI) 00:18:00
201 Tommaso Juorno O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:30:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Dario Vannini C.O Aget Lugano (SUI) 00:36:52
4 Gioele Bizzozero O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:38:00
7 Noè Volger ASCO Lugano (SUI) 00:39:14
16 Pascal Borgeaud O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:01:33

H14   3.6Km   110m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
163 Nicolò Yankelevich ASCO Lugano (SUI) 00:23:00
165 Tobia Turrini ASCO Lugano (SUI) 00:31:00
168 Davide Menozzi O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:43:00
170 Zeno Dell Agnola O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:51:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Giona De Stefani GOLD Savosa (SUI) 00:47:28
9 Matteo Tonella O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:58:16
12 Federico Bojesen O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:13:50
Mattia Vecsey O-92 Piano di Magadino (SUI) rit.

H16   4.7Km   115m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Diego Lavezzo SCOM Mendrisio (SUI) 00:43:41
4 Mattia Astori O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:44:34
5 Mattia Mauri ASCO Lugano (SUI) 00:47:28
11 Elia Depedrini O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:55:45
14 Filippo Tognola O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:06:11
Daniele Juorno O-92 Piano di Magadino (SUI) n.class.

H18   5.3Km   130m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
137 Febo Corsi GOLD Savosa (SUI) 00:12:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Gioele Chiodoni ASCO Lugano (SUI) 00:48:58
6 Mattia Lunghini GOLD Savosa (SUI) 01:07:09
7 Alessandro Juorno O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:08:14

H40   5.7Km   145m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Gigi Pedrini ASCO Lugano (SUI) 00:59:53
14 Massimo Juorno O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:25:26
15 Fabrizio Rosa Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:29:21
20 Roberto Deluigi ASCO Lugano (SUI) 01:43:40

H50   4.9Km   145m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
88 Giancarlo Parisi GOLD Savosa (SUI) 00:12:00
89 Antonio Guglielmetti GOV (SUI) 00:17:00
90 Roberto Tettamanti SCOM Mendrisio (SUI) 00:22:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Tiziano Boiani O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:47:18
4 Sergio Cantoreggi O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:58:59
7 Mauro Grossi O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:08:42

H60   3.8Km   110m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
109 Pierleonardo Scacchi GOLD Savosa (SUI) 00:15:00
123 Matteo Oleggini O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:25:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Olivier Minotti O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:58:10
7 Alessandro Pawlowski O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:00:58
12 Antonio Bisceglia C.O Aget Lugano (SUI) 01:38:46

H70   3.1Km   90m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Giorgio Bernasconi SCOM Mendrisio (SUI) 00:40:30
5 Kurt Rothweiler O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:11:58
7 Ruth Müller Gianini CO UTOE Bellinzona (SUI) 01:44:19
Rino Rigassi Societa Unitas Malcantone (SUI) n.class.

HAK   4.1Km   120m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
31 Franco Ghiggia CO UTOE Bellinzona (SUI) 00:26:00
33 Elio Di Mauro O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:32:00
36 Franco Menozzi O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:41:00
47 Silvio Lenazzi O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:17:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Alain Astori O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:58:02
12 Alberto Pura O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:22:36
13 Michele Enrile Societa Unitas Malcantone (SUI) 01:11:40
19 Tommaso Fiorini O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:24:09
21 Georg Vecsey O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:29:49
Nicolas Borgeaud O-92 Piano di Magadino (SUI) rit.

HAL   6.6Km   250m   22pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
1 Marco Seppi OLG St. Gallen/App (-) 00:13:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Stefano Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:40:58
5 Manuel Asmus GOLD Savosa (SUI) 01:00:31
6 Filippo Cantoreggi O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:06:00
12 Gianni Guglielmetti GOLD Savosa (SUI) 01:14:29

HB   3.8Km   80m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
57 Simone Vannini C.O Aget Lugano (SUI) 00:24:00
63 Giovanni Rusconi O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:00:00
65 Marco Garbani O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:12:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Luca Rossi SCOM Mendrisio (SUI) 01:05:17
9 Reto Depedrini O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:26:52
15 Adriano Tonella O-92 Piano di Magadino (SUI) 01:39:00

OK   2.7Km   90m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start
386 Franca Menozzi O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:16:00
387 Marveggio Marta Deluigi Sara ASCO Lugano (SUI) 00:22:00
392 Christine Borgeaud O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:52:00

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Manuela Ticozzi Ghidossi C.O Aget Lugano (SUI) 00:48:34
Giuliana Vecsey O-92 Piano di Magadino (SUI) n.part.