M21   3.6Km   160m   22pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Daniel Hubmann Swiss Orienteering (SUI) 00:15:56
2 Matthias Kyburz Swiss Orienteering (SUI) 00:16:14
3 Florian Howald Swiss Orienteering (SUI) 00:16:22
4 Christoph Meier Swiss Orienteering (SUI) 00:16:33
5 Florian Schneider Swiss Orienteering (SUI) 00:16:41
6 Andreas Rüedlinger Swiss Orienteering (SUI) 00:16:47
7 Martin Hubmann Swiss Orienteering (SUI) 00:16:48
8 Chris Smithard Forth Valley Orienteers (GBR) 00:16:54
9 Andreas Kyburz Swiss Orienteering (SUI) 00:16:55
10 Jonas Egger Swiss Orienteering (SUI) 00:16:56
11 Joey Hadorn Swiss Orienteering (SUI) 00:17:01
12 Fabian Hertner Swiss Orienteering (SUI) 00:17:02
13 Jannis Schönleber Swiss Orienteering (SUI) 00:17:08
14 Sven Aschwanden Swiss Orienteering (SUI) 00:17:31
15 Pascal Buchs Swiss Orienteering (SUI) 00:17:51
16 Ueli Werren Swiss Orienteering (SUI) 00:17:53
17 Raffael Huber Swiss Orienteering (SUI) 00:17:55
18 Noah Zbinden Swiss Orienteering (SUI) 00:17:56
18 Remo Ruch Swiss Orienteering (SUI) 00:17:56
20 Marten B Bostrom IFK Lidingo SOK (FIN) 00:17:57
21 Samuel Keller Swiss Orienteering (SUI) 00:18:05
22 Alain Denzler Swiss Orienteering (SUI) 00:18:15
22 Riccardo Rancan Swiss Orienteering (SUI) 00:18:15
24 Thomas Curiger Swiss Orienteering (SUI) 00:18:21
25 Colin Kolbe Deutscher Turner Bund (GER) 00:18:24
26 Térence Risse Swiss Orienteering (SUI) 00:18:25
27 Tobia Pezzati Swiss Orienteering (SUI) 00:18:26
28 Bojan Blumenstein Deutscher Turner Bund (GER) 00:18:28
29 Chamuel Zbinden OLV Baselland (SUI) 00:18:41
30 Florian Attinger Swiss Orienteering (SUI) 00:18:43
31 Joël Morgenthaler Swiss Orienteering (SUI) 00:18:44
32 Nick Gebert Swiss Orienteering (SUI) 00:18:47
33 Luca Zingg Swiss Orienteering (SUI) 00:18:51
34 Sven Hellmüller Swiss Orienteering (SUI) 00:18:52
35 Felix Spaeth Deutscher Turner Bund (GER) 00:18:53
36 Sebastian Ken Baumann OLC Kapreolo (JPN) 00:18:55
37 Christoph Prunsche Deutscher Turner Bund (GER) 00:19:02
37 Tino Polsini OLV Baselland (SUI) 00:19:02
39 Nitsan Yasur ISR OC Jezreel (ISR) 00:19:15
40 Marvin Goericke Deutscher Turner Bund (GER) 00:19:24
41 Flavio Poltera Snaettringe SK (SUI) 00:19:25
41 Simon Hodler Swiss Orienteering (SUI) 00:19:25
43 Silvan Ullmann ol biel seeland (SUI) 00:19:31
44 Ole Hennseler Deutscher Turner Bund (GER) 00:19:44
45 Lukas Diener Swiss Orienteering (SUI) 00:19:45
46 Simon Wenger Swiss Orienteering (SUI) 00:19:51
47 Jan Erik Naess Fossum IF (CAN) 00:19:59
48 Quentin Mertenat Swiss Orienteering (SUI) 00:20:01
49 Moritz Doellgast Deutscher Turner Bund (GER) 00:20:02
50 Janis Tamuzs NaVi (LAT) 00:20:10
51 Philipp Mueller Deutscher Turner Bund (GER) 00:20:40
52 Rotem Yasur ISR OC Jezreel (ISR) 00:20:42
53 Bryan RusselKeely IFK Lidingo SOK (AUS) 00:21:28
54 Wieland Kundisch Deutscher Turner Bund (GER) 00:21:41
55 Timo Mahonen IFK Lidingo SOK (FIN) 00:21:44
56 Vit Zakouril OOB Turnov (CZE) 00:21:48
Andrea Seppi Italian Orienteering Federation (ITA) n.class.
Erik Doehler Deutscher Turner Bund (GER) n.part.
Archibald Soguel Swiss Orienteering (SUI) n.part.
Timo Suter OLG Cordoba (SUI) n.part.
Philipp von Arx OL Regio Olten (SUI) n.part.