Select team

D45   3.1Km   50m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Véronique Renaud Humbel OLG Cordoba (SUI) 00:27:06
2 Sabrina Meister OLG Dachsen (SUI) 00:27:14
3 Martina Erne-Hotz OLG Cordoba (SUI) 00:28:26
4 Marianne Senn O-Motion (SUI) 00:30:35
5 Mirjam Gründler OLG Pfäffikon (SUI) 00:31:18
6 Sandra Frei OLV Baselland (SUI) 00:31:21
7 Judith Hofer OLG Thun/OLV Baselland (SUI) 00:31:25
8 Eva Zehnder-Gilgen OLG Schaffhausen / OLG Huttwil (SUI) 00:31:40
9 Heidi Graf OL Regio Wil (SUI) 00:31:43
10 Karin Brügger OLC Omström / OLG Thun (SUI) 00:31:52
11 Franziska Müller-Hotz OLG Galgenen (SUI) 00:31:54
12 Silvia Schneider-Schiess OLV Hindelbank (SUI) 00:32:10
13 Sibylle Boos-Braun OLV Luzern (SUI) 00:32:49
14 Frizzi Tagwerker Gloor OLV Baselland/Pfäffikon (SUI) 00:32:52
15 Jeannette Merz OLG Kakowa (SUI) 00:33:11
16 Brigitte Grob OLV Luzern (SUI) 00:33:12
17 Rita Deininger OLG St. Gallen/App (SUI) 00:33:25
18 Regula Gygax-Högger OLG Biberist SO (SUI) 00:33:31
19 Kathrin Hindermann OLG Stäfa (SUI) 00:33:43
20 Susanna Rutz-Aebersold OLG Stäfa (SUI) 00:33:58
21 Nina Vinnytska O-Motion/OLG Stäfa (SUI) 00:34:13
22 Julia Wildi OLK Argus / OLV Luzern (SUI) 00:34:52
23 Johanna Purrer Ramstein OLG Basel/OLV Baselland (SUI) 00:34:58
24 Brigitte Tschamper OLG Stäfa (SUI) 00:35:34
25 Silvia Jordi OLG Hondrich (SUI) 00:35:38
26 Judith Attinger OL Zimmerberg (SUI) 00:36:44
27 Evi Schlatter OLC Kapreolo (SUI) 00:36:45
28 Petra Wälti ol.biel.seeland/OLG Bern (SUI) 00:38:24
29 Barbara Nyfeler OLG Thun / OL Regio Olten (SUI) 00:38:54
30 Lena Wey OLG Zürich (SUI) 00:39:01
31 Annelies Moser ol norska (SUI) 00:39:07
32 Anna Pfyl OLG Goldau (SUI) 00:39:50
33 Cristina Brechbühl OLG Stäfa (SUI) 00:40:29
34 Susanne Aegler-Schläpfer OL Regio Wil (SUI) 00:40:33
35 Rebekka Herzog OLK Rafzerfeld (SUI) 00:40:43
36 Priski Polsini OLV Baselland (SUI) 00:40:54
37 Ruth Ruch OLG Skandia (SUI) 00:42:05
38 SungHee Kim OLG Chur (SUI) 00:42:21
39 Regina Spirig OL Regio Wil (SUI) 00:43:39
40 Anja Brütsch OLG Schaffhausen (SUI) 00:44:00
41 Sibylle Bieri OLG Pfäffikon (SUI) 00:44:13
42 Corinne Stäuble OLG Galgenen (SUI) 00:44:20
43 Pia Schaffner OLG Cordoba (SUI) 00:45:19
44 Therese Hohl ol.biel.seeland (SUI) 00:45:26
45 Susanne Schmid-Schilter OL Regio Wil (SUI) 00:46:24
46 Cornelia Coolen OLV Baselland (SUI) 00:46:25
47 Therese Hotz-Baumberger OLK Argus (SUI) 00:46:28
48 Christine Hüni OLG Thun (SUI) 00:46:59
49 Doris Kleebauer OLC Winterthur (SUI) 00:47:16
50 Brigitte Senti OLG Welsikon (SUI) 00:47:23
51 Claudia Wetzstein OLG Chur (SUI) 00:49:57
52 Bernadette Huber OL Zimmerberg (SUI) 00:51:08
53 Claudia Wirz OLV Baselland/OLG Basel (SUI) 00:51:51
54 Anita Giezendanner-Schätti OLG Chur (SUI) 00:52:37
55 Yvonne Rüegg OLG Welsikon (SUI) 00:52:48
56 Nicole Flura OLG Weisslingen (SUI) 00:54:55
Irène Baumann-Zurfluh OLG KTV Altdorf (SUI) n.part.
Nathalie Crameri OLG Pfäffikon (SUI) n.part.
Meieli Sieber OLG Weisslingen (SUI) n.part.
Judith Suter-Schadegg OLG Cordoba (SUI) n.part.