ol.biel.seeland (SUI)

D14   2.8Km   20m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Hanna Wey OLG Zürich (SUI) 00:22:30
35 Laura Depedrini O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:39:22
46 Kaja Hegi ol.biel.seeland (SUI) 00:58:09
Sarah Klauser OLG Rymenzburg (SUI) n.class.

D18   3.7Km   60m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Simona Aebersold ol.biel.seeland (SUI) 00:24:24
18 Flavia Schneiter OLG Bern (SUI) 00:35:23
25 Andrea Schuler OLG Goldau (SUI) 00:39:47
29 Fabienne Steinauer ol.biel.seeland (SUI) 00:43:51
35 Joëlle Girardin OLV Zug (SUI) 01:02:36

D40   3.3Km   95m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
12 Susann Hofer ol.biel.seeland (SUI) 00:38:15
23 Katrin Schoch OLG Hondrich (SUI) 00:46:07
29 Susanna Fuhrer OLC Kapreolo (SUI) 00:51:03
31 Dagmar Cerninova OLG Säuliamt (SUI) 01:00:06

D45   3.1Km   50m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
21 Nina Vinnytska O-Motion/OLG Stäfa (SUI) 00:34:13
42 Corinne Stäuble OLG Galgenen (SUI) 00:44:20
44 Therese Hohl ol.biel.seeland (SUI) 00:45:26
52 Bernadette Huber OL Zimmerberg (SUI) 00:51:08

D50   2.9Km   45m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Marzia Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 00:30:57
16 Gaby Aebersold-Schütz ol.biel.seeland (SUI) 00:36:44
17 Marie-Anne Jungo ol.biel.seeland (SUI) 00:36:56
23 Graziella Quadri Kocsis ASCO Lugano (SUI) 00:38:23
38 Irene Büttiker OLC Kapreolo (SUI) 00:55:49

D55   2.9Km   40m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Barbara Egger Keller ol.biel.seeland (SUI) 00:30:15
6 Regina Neukom OL Zimmerberg (SUI) 00:31:49
23 Vera Khlebnikova ANCO (SUI) 00:49:01
29 Marlies Laager OL Zimmerberg (SUI) 00:57:26

D60   2.8Km   40m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Doris Caluori OLC Kapreolo (SUI) 00:34:48
11 Ursula Wolfensberger OLG Pfäffikon (SUI) 00:42:18
15 Lidia Nembrini C.O Aget Lugano (SUI) 00:47:52
16 Beatrice Eyer ol.biel.seeland (SUI) 00:48:42

H12   3.1Km   10m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Martin Köhle O-Motion/OLG Stäfa (SUI) 00:22:17
6 Marius Peter ol.biel.seeland (SUI) 00:23:35
7 Joel Klauser OLG Rymenzburg (SUI) 00:24:19
16 Nathan Mesic ASCO Lugano (SUI) 00:25:48

H14   2.9Km   40m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Till Hutzli ol.biel.seeland (SUI) 00:22:53
24 Moritz Meier OLG Pfäffikon (SUI) 00:30:36
44 Robi Bernardoni GOLD Savosa (SUI) 00:40:27
51 Nick Gerstenberger OLG Weisslingen (SUI) 00:50:40

H16   3.8Km   80m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Nicola Banfi GOLD Savosa (SUI) 00:27:29
17 Fabian Aebersold ol.biel.seeland (SUI) 00:32:05
47 Florian Wepfer OLG Pfäffikon (SUI) 00:42:41
64 Joel Portmann OLV Luzern (SUI) 01:29:55

H40   4.3Km   125m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Hans Welti OLG Chur/OLG Pfäffikon (SUI) 00:35:34
20 Marco Bozzolo ASCO Lugano / OLG Säuliamt (SUI) 00:44:03
27 Michael Steinauer ol.biel.seeland (SUI) 00:47:09
31 Samuel Bolliger OLG Kölliken (SUI) 00:49:05

H50   4.3Km   120m   18pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Christian Aebersold ol.biel.seeland (SUI) 00:34:30
21 Peter Gehriger ol.biel.seeland (SUI) 00:38:00
38 Robert Hegi ol.biel.seeland (SUI) 00:41:57
55 Andi Lüscher OLC Kapreolo (SUI) 00:49:00
63 Luzius Peter ol.biel.seeland (SUI) 00:51:26
65 Marco Rancan OLG Pfäffikon (SUI) 00:53:05
81 Paolo Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 01:05:12

H60   3.5Km   75m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Pekka Marti ol.biel.seeland (SUI) 00:30:12
3 Willi Müller bussola ok (SUI) 00:30:35
24 Otti Bisang OLG Basel (SUI) 00:44:19
31 Adrian Keller ol.biel.seeland (SUI) 00:47:07
38 Rolf Wolfensberger OLG Pfäffikon (SUI) 00:50:57
40 Ueli Hofstetter ol.biel.seeland (SUI) 00:52:17

H65   3.2Km   60m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Res Luder OLV Hindelbank (SUI) 00:38:12
21 Markus Troxler ol norska (SUI) 00:42:02
32 Richard Portmann OLV Luzern (SUI) 00:47:25
40 Camille Eyer ol.biel.seeland (SUI) 00:52:05

H70   3.0Km   40m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
9 Heinz Keller ol.biel.seeland (SUI) 00:36:51
10 Karl Meier ol.biel.seeland (SUI) 00:37:24
24 Markus Frigo OLV Zug (SUI) 00:48:38
30 Max Studer ol.biel.seeland (SUI) 00:53:12
34 Hansruedi Schafflützel OLV Illnau-Effretikon (SUI) 01:00:25
Hans Braun OLV Luzern (SUI) n.class.

H75   2.8Km   30m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
7 Fritz Sieber ol.biel.seeland (SUI) 00:41:52
12 Adolf Koradi OLC Kapreolo (SUI) 00:48:29
17 Klaus Huggler OLG Stäfa (SUI) 00:55:21
20 Eugen Schmid OLV Luzern (SUI) 01:04:05

H80   2.2Km   30m   8pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Walter Bickel OLV Zug / OLG Säuliamt (SUI) 00:29:21
4 Martin Hutzli ol.biel.seeland (SUI) 00:32:02
10 Eugen Röthlin OLV Langenthal (SUI) 00:42:35
11 Ildefonso Toschini CO UTOE Bellinzona (SUI) 01:23:10

HAM   3.7Km   60m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Nicolas Langenegger ol.biel.seeland (SUI) 00:26:16
13 Jakob Wüthrich ol.biel.seeland (SUI) 00:29:49
18 Simon Hatt OL Zimmerberg (SUI) 00:31:37
20 Daniel Rohr OL Zimmerberg (SUI) 00:32:24
29 Urs Köhle OLC Kapreolo BT (SUI) 00:36:25