OLG Stäfa (SUI)

D12   3.1Km   10m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
12 Giulia Maddalena O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:30:56
19 Lea-Gioia Gloor OLG Pfäffikon (SUI) 00:36:32
24 Selina Hindermann OLG Stäfa (SUI) 00:38:24
29 Anna Giacomazzi GOV (SUI) 00:49:30

D16   3.3Km   65m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Nora Caprari GOV (SUI) 00:27:48
10 Sunita Früh OLG Stäfa (SUI) 00:32:26
27 Sofia Besomi ASCO Lugano (SUI) 00:39:30
33 Nicla Coppini GOV (SUI) 00:46:35

D20   4.4Km   130m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Andrea Brechbühl OLG Stäfa (SUI) 00:40:54
11 Barbara Köhle OLG Stäfa (SUI) 00:43:18
14 Noemi Inderst GOLD Savosa (SUI) 00:47:20
19 Ladina Rutz OLG Stäfa (SUI) 00:56:13

D45   3.1Km   50m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
19 Kathrin Hindermann OLG Stäfa (SUI) 00:33:43
20 Susanna Rutz-Aebersold OLG Stäfa (SUI) 00:33:58
21 Nina Vinnytska O-Motion/OLG Stäfa (SUI) 00:34:13
24 Brigitte Tschamper OLG Stäfa (SUI) 00:35:34
33 Cristina Brechbühl OLG Stäfa (SUI) 00:40:29
42 Corinne Stäuble OLG Galgenen (SUI) 00:44:20
52 Bernadette Huber OL Zimmerberg (SUI) 00:51:08

D50   2.9Km   45m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Marzia Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 00:30:57
23 Graziella Quadri Kocsis ASCO Lugano (SUI) 00:38:23
38 Irene Büttiker OLC Kapreolo (SUI) 00:55:49
Jaana Eronen OLG Stäfa (SUI) n.part.

D70   2.5Km   25m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Liz Mulder OLG Goldau (SUI) 00:41:13
6 Erica Huggler OLG Stäfa (SUI) 00:42:39
13 Hilda Grüniger OLV Zug (SUI) 00:50:52
Margrit Tantanini OLC Kapreolo (SUI) n.part.

DAK   2.6Km   50m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
12 Martina Rohweder OLG Stäfa (SUI) 00:30:56
15 Giorgia Crivelli GOLD Savosa (SUI) 00:32:30
19 Nicole Studer-Joho OLK Argus (SUI) 00:34:51
20 Annika Tschamper OLG Stäfa (SUI) 00:34:54
22 Béatrice Früh OLG Stäfa (SUI) 00:35:42
25 Karin Ackeret OLG Stäfa (SUI) 00:38:01

DAL   3.9Km   70m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
23 Katharina Köhle OLG Stäfa (SUI) 00:43:45
24 Amanda Köpfli OLV Luzern (SUI) 00:44:01
25 Sonja Feer OLG Goldau (SUI) 00:45:45
33 Iris Bolliger OLG Kölliken (SUI) 00:50:16

DAM   2.8Km   75m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
14 Marion Caluori OLC Kapreolo (SUI) 00:31:35
18 Sonja Borner OLV Zug (SUI) 00:33:55
26 Giulia Borner OL Zimmerberg (SUI) 00:40:12
33 Lea Keller OLG Stäfa (SUI) 00:48:09

DB   2.7Km   20m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
16 Tilla Poltéra - (SUI) 00:43:43
23 Eveline Schulthess OLC Kapreolo (SUI) 00:47:36
25 Silvia Keller OLG Stäfa (SUI) 00:48:50
28 Anne Althaus - (SUI) 00:54:57

H12   3.1Km   10m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Martin Köhle O-Motion/OLG Stäfa (SUI) 00:22:17
7 Joel Klauser OLG Rymenzburg (SUI) 00:24:19
16 Nathan Mesic ASCO Lugano (SUI) 00:25:48
35 Nils Hindermann OLG Stäfa (SUI) 00:42:06

H14   2.9Km   40m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
24 Moritz Meier OLG Pfäffikon (SUI) 00:30:36
44 Robi Bernardoni GOLD Savosa (SUI) 00:40:27
46 Adrian Zoelly OLG Stäfa (SUI) 00:40:50
51 Nick Gerstenberger OLG Weisslingen (SUI) 00:50:40

H16   3.8Km   80m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Nicola Banfi GOLD Savosa (SUI) 00:27:29
24 Gian Brechbühl OLG Stäfa (SUI) 00:33:15
47 Florian Wepfer OLG Pfäffikon (SUI) 00:42:41
64 Joel Portmann OLV Luzern (SUI) 01:29:55

H18   4.1Km   120m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
19 Tim Franssen OLV Luzern (SUI) 00:31:58
29 Florian L. Attinger OLG Chur/OL Zimmerberg (SUI) 00:36:00
30 Cesare Mattiroli SCOM Mendrisio (SUI) 00:36:05
36 Dominik Tschamper OLG Stäfa (SUI) 00:40:28

H45   4.3Km   120m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Sven Moosberger OLG Bern / OLV Zug (SUI) 00:35:00
10 Urs Tschamper OLG Stäfa (SUI) 00:36:49
18 Gigi Pedrini ASCO Lugano (SUI) 00:40:01

H50   4.3Km   120m   18pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
45 Markus Brechbühl OLG Stäfa (SUI) 00:45:28
49 Arne Rohweder OLG Stäfa (SUI) 00:46:06
55 Andi Lüscher OLC Kapreolo (SUI) 00:49:00
65 Marco Rancan OLG Pfäffikon (SUI) 00:53:05
80 Daniel Keller OLG Stäfa (SUI) 01:05:08
81 Paolo Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 01:05:12

H55   3.5Km   70m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
21 Markus Rutz OLG Stäfa (SUI) 00:35:00
24 Jürg Hindermann OLG Stäfa (SUI) 00:36:08
35 Harry Köhle OLG Stäfa (SUI) 00:40:55
39 Anton Khlebnikov ANCO (SUI) 00:42:42
40 Martin Köhli OLG Welsikon (SUI) 00:43:26
56 Felix Büchi OLG St. Gallen/App (SUI) 00:55:59

H75   2.8Km   30m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
12 Adolf Koradi OLC Kapreolo (SUI) 00:48:29
17 Klaus Huggler OLG Stäfa (SUI) 00:55:21
20 Eugen Schmid OLV Luzern (SUI) 01:04:05

HAK   2.9Km   75m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Urs Märk OLG Stäfa (SUI) 00:28:26
43 Guido Schönbächler OLG Goldau (SUI) 00:39:29
59 Raphael Meier bussola ok (SUI) 00:54:40
60 Leon Rohweder OLG Stäfa (SUI) 00:58:30
65 Ronny Rohweder OLG Stäfa (SUI) 01:02:40
68 Hans Kienholz OLG Bern (SUI) 01:11:33

HAL   4.8Km   130m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Lukas Schulthess OLC Kapreolo BT (SUI) 00:34:33
2 Stefan Altorfer OLG Cordoba (SUI) 00:34:40
13 Daniel Henggeler OLV Zug (SUI) 00:37:47
44 Moritz Köhle OLG Stäfa (SUI) 00:48:39
48 Simon Kuster OLG Stäfa (SUI) 00:51:38

HB   2.8Km   20m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
13 Kaspar Zoelly OLG Stäfa (SUI) 00:34:25
20 Thomas Emmenegger OLV Luzern (SUI) 00:38:42
Reto Depedrini O-92 Piano di Magadino (SUI) n.part.

HE   5.6Km   165m   23pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
29 Henrik Löfås OK Linné (SWE) 00:41:31
37 Nico Brechbühl OLG Stäfa (SUI) 00:42:43
63 Marco Gaia GOLD Savosa (SUI) 00:55:18
65 Dieter Wolf OLG Davos/Chur (SUI) 01:07:46

OK   2.8Km   15m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
12 Tanja Keller OLG Stäfa (SUI) 00:37:56
16 Giuliana Vecsey O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:45:23
28 Berti Kehrer OLG Säuliamt (SUI) 00:56:52

OM   3.7Km   65m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Chris Hirt OLG Welsikon (SUI) 01:28:27
13 Manuela Ursprung OLG Biberist SO (SUI) 01:30:26
15 Jasmine Staub OLG Stäfa (SUI) 01:33:08
18 Fabian Klein OLG Pfäffikon (SUI) 01:51:29