OLG Kölliken (SUI)

D14   2.8Km   20m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Hanna Wey OLG Zürich (SUI) 00:22:30
35 Laura Depedrini O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:39:22
Katja Bolliger OLG Kölliken (SUI) n.class.
Sarah Klauser OLG Rymenzburg (SUI) n.class.

D50   2.9Km   45m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Marzia Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 00:30:57
7 Dorothea Wildhaber OLG Kölliken (SUI) 00:32:37
23 Graziella Quadri Kocsis ASCO Lugano (SUI) 00:38:23
38 Irene Büttiker OLC Kapreolo (SUI) 00:55:49

DAL   3.9Km   70m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
24 Amanda Köpfli OLV Luzern (SUI) 00:44:01
25 Sonja Feer OLG Goldau (SUI) 00:45:45
33 Iris Bolliger OLG Kölliken (SUI) 00:50:16
34 Marianne Joggi OLG Kölliken (SUI) 00:50:59

H12   3.1Km   10m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Martin Köhle O-Motion/OLG Stäfa (SUI) 00:22:17
7 Joel Klauser OLG Rymenzburg (SUI) 00:24:19
16 Nathan Mesic ASCO Lugano (SUI) 00:25:48
37 Sascha Bolliger OLG Kölliken (SUI) 00:45:41

H40   4.3Km   125m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Hans Welti OLG Chur/OLG Pfäffikon (SUI) 00:35:34
20 Marco Bozzolo ASCO Lugano / OLG Säuliamt (SUI) 00:44:03
31 Samuel Bolliger OLG Kölliken (SUI) 00:49:05

H50   4.3Km   120m   18pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
55 Andi Lüscher OLC Kapreolo (SUI) 00:49:00
62 Christoph Wildhaber OLG Kölliken (SUI) 00:50:59
65 Marco Rancan OLG Pfäffikon (SUI) 00:53:05
77 Hansruedi Häny OLG Kölliken (SUI) 01:00:44
81 Paolo Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 01:05:12

HAL   4.8Km   130m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Lukas Schulthess OLC Kapreolo BT (SUI) 00:34:33
2 Stefan Altorfer OLG Cordoba (SUI) 00:34:40
13 Daniel Henggeler OLV Zug (SUI) 00:37:47
36 Severin Oeschger OLG Kölliken (SUI) 00:44:22

OM   3.7Km   65m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Fabian Wildhaber OLG Kölliken (SUI) 00:56:08
5 Nils Wildhaber OLG Kölliken (SUI) 01:11:47
10 Chris Hirt OLG Welsikon (SUI) 01:28:27
13 Manuela Ursprung OLG Biberist SO (SUI) 01:30:26
17 Walter+Erika Lehmann OLG Kölliken (SUI) 01:43:25
18 Fabian Klein OLG Pfäffikon (SUI) 01:51:29