OLG Stäfa (SUI)

D12   3.5Km   130m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Fabienne Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:39:13
10 Nina Hubmann OL Regio Wil (SUI) 00:42:12
15 Annina Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:45:10
17 Selina Hindermann OLG Stäfa (SUI) 00:46:27

D16   4.6Km   230m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Sunita Früh OLG Stäfa (SUI) 00:44:44
24 Silja Vogel OLG St. Gallen/App (SUI) 00:53:06
28 Livia Giezendanner OLG Chur (SUI) 00:56:52
31 Mila Saier ol norska (SUI) 01:02:03
37 Svenja Steinmann OLG Stäfa (SUI) 01:06:51

D20   6.0Km   290m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Kerstin Ullmann ol.biel.seeland / OLC Omström (SUI) 00:52:53
5 Andrea Brechbühl OLG Stäfa (SUI) 00:55:31
9 Ladina Rutz OLG Stäfa (SUI) 00:59:39
12 Lisa Schubnell OLC Winterthur (SUI) 01:01:51
14 Barbara Köhle OLG Stäfa (SUI) 01:07:54
Joana Wälti ol.biel.seeland/OLG Bern (SUI) n.part.

D45   5.1Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
9 Cristina Brechbühl OLG Stäfa (SUI) 00:58:06
11 Susanna Rutz-Aebersold OLG Stäfa (SUI) 00:58:28
26 Brigitte Tschamper OLG Stäfa (SUI) 01:12:43
32 Kathrin Hindermann OLG Stäfa (SUI) 01:17:13
41 Doris Kleebauer OLC Winterthur (SUI) 01:26:02
46 Susanne Schmid-Schilter OL Regio Wil (SUI) 01:34:37
Eva Zehnder-Gilgen OLG Schaffhausen / OLG Huttwil (SUI) rit.

D50   4.5Km   195m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
15 Elisabeth Oppliger OLV Hindelbank (SUI) 01:06:39
16 Eveline Zürcher OLG Stäfa (SUI) 01:07:23
21 Esther Meier OLG Welsikon (SUI) 01:12:08
36 Susanne Maibach ol norska (SUI) 01:37:37
Jaana Eronen OLG Stäfa (SUI) n.part.

D70   2.6Km   110m   8pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Erica Huggler OLG Stäfa (SUI) 00:42:52
3 Edith Brand OLG Bern (SUI) 00:44:58
12 Nina Schaad OLG Chur (SUI) 00:58:48
14 Theres Althaus OLG Bern (SUI) 01:00:17

DAK   3.0Km   160m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Franziska Fuhrer OLG Stäfa (SUI) 00:39:55
10 Annika Tschamper OLG Stäfa (SUI) 00:40:17
18 Beatrice Früh OLG Stäfa (SUI) 00:44:36
32 Martina Rohweder OLG Stäfa (SUI) 00:50:36
35 Karin Ackeret OLG Stäfa (SUI) 00:52:18
37 Najla Naceur CO Lausanne-Jorat (SUI) 00:53:30
43 Karin Guhl thurgorienta (SUI) 01:03:03
46 Annika Schindler OLG Schaffhausen (SUI) 01:07:54

DAL   5.7Km   250m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Jenny Wegmüller thurgorienta (SUI) 01:00:43
11 Katharina Köhle OLG Stäfa (SUI) 01:01:27
13 Laetitia Hächler OLG Pfäffikon (SUI) 01:02:53
15 Franziska Meier OLG Welsikon (SUI) 01:04:02

DAM   4.2Km   190m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
20 Alexandra Thomas OL Regio Wil (SUI) 00:54:42
29 Lea Keller OLG Stäfa (SUI) 01:00:52
33 Eveline Zappa OLG Huttwil (SUI) 01:08:15
39 Simea Horisberger CO Lausanne-Jorat (SUI) 01:20:49

DB   3.2Km   145m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
20 Eveline Schulthess OLC Kapreolo (SUI) 01:09:16
21 Käthi Scherrer OLG Chur (SUI) 01:11:24
23 Silvia Keller OLG Stäfa (SUI) 01:19:17
29 Hélène Singeisen OLG Pfäffikon (SUI) 02:04:34

H12   3.8Km   175m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
12 Leo Hofer ol norska (SUI) 00:42:08
27 Jan Studer OLG Murten (SUI) 00:54:31
29 Fabio Ponticelli OLG St. Gallen/App (SUI) 00:58:40
35 Nils Hindermann OLG Stäfa (SUI) 02:10:48

H14   5.4Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
16 Andrin Sutter OLG St. Gallen/App (SUI) 00:52:35
35 Severin Hohl OLG Weisslingen (SUI) 01:04:22
54 Adrian Zoelly OLG Stäfa (SUI) 01:24:32
David Fischer OLG Chur (SUI) n.part.

H16   6.5Km   280m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
24 Gian Brechbühl OLG Stäfa (SUI) 00:57:05
44 Dominic Studer OLG Murten (SUI) 01:09:28
52 Timon Aegler OL Regio Wil (SUI) 01:15:28
Nik Schneider OL Zimmerberg (SUI) n.part.

H18   8.3Km   360m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Michael Imhof OL Regio Wil (SUI) 01:02:50
27 Dominik Tschamper OLG Stäfa (SUI) 01:12:49
30 Linus Hämmerli OL Regio Wil (SUI) 01:15:39
33 Olivier Meyer OLG Murten (SUI) 01:17:53

H45   6.4Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
15 Urs Tschamper OLG Stäfa (SUI) 00:53:56
30 Ueli Sieber OLG Weisslingen (SUI) 01:02:20
42 Hannes Ehrensberger OLG Welsikon (SUI) 01:11:20
Daniel Althaus OLG Bern (SUI) n.class.

H50   6.1Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
15 Domenico Lepori GOLD Savosa (SUI) 00:53:06
32 Bruno Zürcher OLG Stäfa (SUI) 00:59:21
37 Arne Rohweder OLG Stäfa (SUI) 01:01:38
70 Daniel Keller OLG Stäfa (SUI) 01:19:24
Urs Jordi OLG Hondrich (SUI) n.part.
Marco Rancan OLG Pfäffikon (SUI) n.part.

H55   6.0Km   280m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
12 Markus Rutz OLG Stäfa (SUI) 01:03:20
24 Mario Ammann OLG St. Gallen/App (SUI) 01:09:24
28 Jürg Hindermann OLG Stäfa (SUI) 01:11:50
31 Mario Meier OLG Welsikon (SUI) 01:12:41
34 Martin Köhli OLG Welsikon (SUI) 01:14:07
37 Harry Köhle OLG Stäfa (SUI) 01:16:23

H75   3.4Km   160m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Fritz Sieber ol.biel.seeland (SUI) 01:01:22
12 Klaus Huggler OLG Stäfa (SUI) 01:04:37
17 Albert Oehy OLC Winterthur (SUI) 01:14:47
18 Armin Ernst OLC Winterthur (SUI) 01:19:15

HAK   3.8Km   170m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
7 Urs Märk OLG Stäfa (SUI) 00:38:53
11 Markus Brechbühl OLG Stäfa (SUI) 00:40:05
38 Andreas Fuhrer OLG Stäfa (SUI) 00:51:32
60 Leon Rohweder OLG Stäfa (SUI) 01:05:16
70 Raphael Meier bussola ok (SUI) 01:14:16
72 Frank Schuler OLG Chur (SUI) 01:15:52
75 Hans Kienholz OLG Bern (SUI) 01:38:37
Ronny Rohweder OLG Stäfa (SUI) n.part.

HAL   9.4Km   440m   19pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Lukas Schulthess OLC Kapreolo BT (SUI) 01:11:11
11 Patrick Denzler OLG Galgenen/OLC Winterthur (SUI) 01:18:41
12 Nico Brechbühl OLG Stäfa (SUI) 01:19:14
23 Moritz Köhle OLG Stäfa (SUI) 01:22:22
29 Corsin Spinatsch thurgorienta (SUI) 01:26:12
Simon Kuster OLG Stäfa (SUI) rit.

HB   4.8Km   180m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Thomas Uhr OLG Pfäffikon (SUI) 00:58:37
8 Peter Lattmann TV Seen (SUI) 01:06:00
22 Kaspar Zoelly OLG Stäfa (SUI) 01:20:43
28 Bruno Schneiter OLC Winterthur (SUI) 01:39:43