ol norska (SUI)

D12   3.5Km   130m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Fabienne Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:39:13
10 Nina Hubmann OL Regio Wil (SUI) 00:42:12
15 Annina Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:45:10
Geneviéve Roulier ol norska (SUI) n.class.

D14   4.3Km   230m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
14 Vera Moser ol norska (SUI) 00:47:04
25 Medea Rüegg OLG Weisslingen (SUI) 00:58:36
27 Nadja Schuler OLG Chur (SUI) 01:02:04
43 Sari Weber OLG St. Gallen/App (SUI) 01:44:38

D16   4.6Km   230m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
13 Kim Hadorn ol norska (SUI) 00:48:25
24 Silja Vogel OLG St. Gallen/App (SUI) 00:53:06
28 Livia Giezendanner OLG Chur (SUI) 00:56:52
31 Mila Saier ol norska (SUI) 01:02:03

D18   5.1Km   260m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
7 Saskia Buchmüller OLG Kakowa (SUI) 00:51:49
23 Anna Leuenberger ol norska (SUI) 01:03:03
25 Lena Mathys OL Zimmerberg (SUI) 01:05:58
31 Lea Leuenberger ol norska (SUI) 01:19:14

D35   5.3Km   240m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Beatrice Aeschlimann ol norska (SUI) 00:51:12
2 Cornelia Mangiarratti OLV Hindelbank (SUI) 00:52:58
9 Gabriela Diethelm OLG Chur (SUI) 00:59:23
12 Monika Oswald OLK Piz Hasi (SUI) 01:03:01
Johanna Bergmann ol norska (SUI) n.part.

D45   5.1Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
24 Annelies Moser ol norska (SUI) 01:10:35
41 Doris Kleebauer OLC Winterthur (SUI) 01:26:02
46 Susanne Schmid-Schilter OL Regio Wil (SUI) 01:34:37
Eva Zehnder-Gilgen OLG Schaffhausen / OLG Huttwil (SUI) rit.

D50   4.5Km   195m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
15 Elisabeth Oppliger OLV Hindelbank (SUI) 01:06:39
21 Esther Meier OLG Welsikon (SUI) 01:12:08
36 Susanne Maibach ol norska (SUI) 01:37:37

D65   3.6Km   135m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Maria Luder OLV Hindelbank (SUI) 00:47:16
7 Liana Meister OLG Davos (SUI) 01:01:45
16 Margrit Haldemann ol norska (SUI) 01:50:41
Uschi Meyer OLG Zürich (SUI) n.part.

DAK   3.0Km   160m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
37 Najla Naceur CO Lausanne-Jorat (SUI) 00:53:30
42 Rahel Moser ol norska (SUI) 01:02:30
43 Karin Guhl thurgorienta (SUI) 01:03:03
46 Annika Schindler OLG Schaffhausen (SUI) 01:07:54

DAL   5.7Km   250m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
9 Sandra Schärer ol norska (SUI) 00:59:41
10 Jenny Wegmüller thurgorienta (SUI) 01:00:43
13 Laetitia Hächler OLG Pfäffikon (SUI) 01:02:53
15 Franziska Meier OLG Welsikon (SUI) 01:04:02
25 Daniela Dubach ol norska (SUI) 01:09:00
40 Manuela Schärer ol norska (SUI) 01:34:28

DE   8.3Km   360m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Sabine Hauswirth ol norska (SUI) 01:06:32
17 Seline Stalder OLV Luzern (SUI) 01:15:17
29 Monika Fässler OLG St. Gallen/App (SUI) 01:24:19
34 Barbara Schönenberger OL Regio Wil (SUI) 01:30:24

H10   2.3Km   70m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Valentin Fritschi OLG Welsikon (SUI) 00:21:54
12 Andrin Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:23:06
17 Elia Schnyder OLC Omström Sense (SUI) 00:24:52
28 Julian Lüdtke ol norska (SUI) 00:35:21

H12   3.8Km   175m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
12 Leo Hofer ol norska (SUI) 00:42:08
27 Jan Studer OLG Murten (SUI) 00:54:31
29 Fabio Ponticelli OLG St. Gallen/App (SUI) 00:58:40

H18   8.3Km   360m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Joey Hadorn ol norska (SUI) 00:56:50
11 Michael Imhof OL Regio Wil (SUI) 01:02:50
25 Florian Moser ol norska (SUI) 01:11:13
30 Linus Hämmerli OL Regio Wil (SUI) 01:15:39
33 Olivier Meyer OLG Murten (SUI) 01:17:53

H20   9.8Km   470m   19pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
7 Simon Dubach ol norska (SUI) 01:10:18
10 Quentin Mertenat CA Rosé (SUI) 01:13:32
14 Elias Gemperli thurgorienta (SUI) 01:18:28
24 Sarawut Atsattru CA Rosé (SUI) 01:55:33

H35   6.3Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Simon Hodel ol norska (SUI) 00:49:52
8 Beat Bergmann ol norska (SUI) 00:51:16
Markus Wenk OLG Chur (SUI) n.part.

H40   6.4Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Gilbert Roulier ol norska (SUI) 00:51:03
10 Marc Eyer ol.biel.seeland / UBOL (SUI) 00:52:59
14 Daniel Hadorn ol norska (SUI) 00:55:28
15 Kurt Schmid OL Regio Wil (SUI) 00:55:37
16 Niklaus Moser ol norska (SUI) 00:58:27
29 Leonhard Oesch OLG Bern (SUI) 01:14:02

H45   6.4Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Res Dubach ol norska (SUI) 00:52:20
30 Ueli Sieber OLG Weisslingen (SUI) 01:02:20
33 Christoph Aeschlimann ol norska (SUI) 01:03:33
42 Hannes Ehrensberger OLG Welsikon (SUI) 01:11:20
Daniel Althaus OLG Bern (SUI) n.class.

H50   6.1Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
15 Domenico Lepori GOLD Savosa (SUI) 00:53:06
Thomas Egger ol norska (SUI) n.class.
Urs Jordi OLG Hondrich (SUI) n.part.
Marco Rancan OLG Pfäffikon (SUI) n.part.

H65   5.3Km   230m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Ernst Trunz OL Amriswil (SUI) 01:09:06
13 Fritz Zingg ol norska (SUI) 01:12:56
20 Res Luder OLV Hindelbank (SUI) 01:17:40
27 Ueli Hauswirth ol norska (SUI) 01:21:19
33 Noldi Schneider OL Zimmerberg (SUI) 01:24:04

H70   4.6Km   190m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Hansruedi Brand OLG Bern (SUI) 00:58:02
16 Heinz Haldemann ol norska (SUI) 01:12:48
21 Urs Kamm OLG Chur (SUI) 01:18:56
30 Christian Studer OLG Murten (SUI) 01:31:22

HE   12.0Km   525m   28pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
9 Florian Schneider ol norska (SUI) 01:19:19
34 Felix Haller OLG Thun (SUI) 01:33:19
40 Matthias Niggli ol norska (SUI) 01:36:32
43 Michael Dubach ol norska (SUI) 01:38:38
49 Jonas Meuli OLG Hondrich (SUI) 01:41:58
53 Kari-Pekka Seppänen OLG Zürich (SUI) 01:49:39

OM   3.6Km   160m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Michael Saier ol norska (SUI) 00:54:16
19 Mara Rupf OLG St. Gallen/App (SUI) 01:15:30
20 Sandra Rupf OLG St. Gallen/App (SUI) 01:22:33