OLC Winterthur (SUI)

D12   3.5Km   130m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Fabienne Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:39:13
10 Nina Hubmann OL Regio Wil (SUI) 00:42:12
11 Patrizia Sieber OLC Winterthur (SUI) 00:42:17
15 Annina Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:45:10

D20   6.0Km   290m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Kerstin Ullmann ol.biel.seeland / OLC Omström (SUI) 00:52:53
12 Lisa Schubnell OLC Winterthur (SUI) 01:01:51
Joana Wälti ol.biel.seeland/OLG Bern (SUI) n.part.

D40   5.0Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Ursula Oehy OLC Winterthur (SUI) 00:52:04
9 Mireille Sieber OLC Winterthur (SUI) 00:56:49
13 Ursina Mathys OL Zimmerberg (SUI) 01:02:17
23 Mirka Pfister Hohl OLG Weisslingen (SUI) 01:07:12
24 Andrea Schefer OLC Winterthur (SUI) 01:08:51
28 Sabine Baumgartner OLG Bern (SUI) 01:28:51
29 Diana Schmidli OLC Winterthur (SUI) 01:30:19

D45   5.1Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
41 Doris Kleebauer OLC Winterthur (SUI) 01:26:02
46 Susanne Schmid-Schilter OL Regio Wil (SUI) 01:34:37
Eva Zehnder-Gilgen OLG Schaffhausen / OLG Huttwil (SUI) rit.

D60   4.2Km   150m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
7 Iris Andres OLG Chur (SUI) 01:00:45
21 Eliane Chatagny CA Rosé (SUI) 01:15:15
25 Monika Krummenacher OLG Oberwil (SUI) 01:32:54
26 Marlies Denzler OLC Winterthur (SUI) 01:33:30

H14   5.4Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
16 Andrin Sutter OLG St. Gallen/App (SUI) 00:52:35
24 Sandro Schmidli OLC Winterthur (SUI) 00:55:33
35 Severin Hohl OLG Weisslingen (SUI) 01:04:22
David Fischer OLG Chur (SUI) n.part.

H18   8.3Km   360m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Michael Imhof OL Regio Wil (SUI) 01:02:50
29 Björn Kleebauer OLC Winterthur (SUI) 01:14:49
30 Linus Hämmerli OL Regio Wil (SUI) 01:15:39
33 Olivier Meyer OLG Murten (SUI) 01:17:53

H40   6.4Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
7 Andreas Hinder OLC Winterthur (SUI) 00:50:59
10 Marc Eyer ol.biel.seeland / UBOL (SUI) 00:52:59
15 Kurt Schmid OL Regio Wil (SUI) 00:55:37
20 Michael Lehmann OLC Winterthur (SUI) 01:01:56
29 Leonhard Oesch OLG Bern (SUI) 01:14:02
34 Richard Schmidli OLC Winterthur (SUI) 01:21:10

H45   6.4Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Beat Oklé OLC Winterthur (SUI) 00:47:13
30 Ueli Sieber OLG Weisslingen (SUI) 01:02:20
42 Hannes Ehrensberger OLG Welsikon (SUI) 01:11:20
Daniel Althaus OLG Bern (SUI) n.class.

H50   6.1Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
15 Domenico Lepori GOLD Savosa (SUI) 00:53:06
30 Peter Oehy OLC Winterthur (SUI) 00:59:02
Urs Jordi OLG Hondrich (SUI) n.part.
Marco Rancan OLG Pfäffikon (SUI) n.part.

H75   3.4Km   160m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Fritz Sieber ol.biel.seeland (SUI) 01:01:22
17 Albert Oehy OLC Winterthur (SUI) 01:14:47
18 Armin Ernst OLC Winterthur (SUI) 01:19:15

HAK   3.8Km   170m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
23 Thomas Weber OLC Winterthur (SUI) 00:44:15
70 Raphael Meier bussola ok (SUI) 01:14:16
72 Frank Schuler OLG Chur (SUI) 01:15:52
75 Hans Kienholz OLG Bern (SUI) 01:38:37
Thomas Hochuli OLC Winterthur (SUI) n.part.

HAL   9.4Km   440m   19pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Lukas Schulthess OLC Kapreolo BT (SUI) 01:11:11
11 Patrick Denzler OLG Galgenen/OLC Winterthur (SUI) 01:18:41
29 Corsin Spinatsch thurgorienta (SUI) 01:26:12
39 Andreas Gabriel OLC Winterthur (SUI) 01:32:03
48 Martin Giger OLC Winterthur (SUI) 01:43:46
Kaspar Schüpbach OLC Winterthur (SUI) n.part.

HAM   6.1Km   300m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Christian Renevey CA Rosé (SUI) 00:47:11
20 Johannes Iten OLC Winterthur (SUI) 01:02:14
25 Samuel Hodler OLG KTV Altdorf (SUI) 01:03:40
41 Rainer Müller OLG St. Gallen/App (SUI) 01:27:31

HB   4.8Km   180m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Thomas Uhr OLG Pfäffikon (SUI) 00:58:37
8 Peter Lattmann TV Seen (SUI) 01:06:00
28 Bruno Schneiter OLC Winterthur (SUI) 01:39:43

HE   12.0Km   525m   28pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
20 Simon Brändli OLC Winterthur (SUI) 01:27:25
31 Lukas Schubnell OLC Winterthur (SUI) 01:33:07
34 Felix Haller OLG Thun (SUI) 01:33:19
49 Jonas Meuli OLG Hondrich (SUI) 01:41:58
53 Kari-Pekka Seppänen OLG Zürich (SUI) 01:49:39