GOLD Savosa (SUI)

D10   2.1Km   65m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Leonie Benz OLG St. Gallen/App (SUI) 00:22:06
8 Anna Stüdeli OLG Säuliamt/OLG Goldau (SUI) 00:23:58
10 Lisa Bozzolo ASCO Lugano / OLG Säuliamt (SUI) 00:34:23
14 Alice Piatti GOLD Savosa (SUI) 00:43:06

D12   3.5Km   130m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Fabienne Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:39:13
8 Giulia Bertozzi GOLD Savosa (SUI) 00:41:13
10 Nina Hubmann OL Regio Wil (SUI) 00:42:12
15 Annina Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:45:10

D14   4.3Km   230m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Anna Banfi GOLD Savosa (SUI) 00:40:46
25 Medea Rüegg OLG Weisslingen (SUI) 00:58:36
27 Nadja Schuler OLG Chur (SUI) 01:02:04
34 Sara Bertozzi GOLD Savosa (SUI) 01:13:11
43 Sari Weber OLG St. Gallen/App (SUI) 01:44:38

D16   4.6Km   230m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
9 Elisa Bertozzi GOLD Savosa (SUI) 00:47:18
24 Silja Vogel OLG St. Gallen/App (SUI) 00:53:06
28 Livia Giezendanner OLG Chur (SUI) 00:56:52
30 Linda Rezzonico GOLD Savosa (SUI) 00:58:32
31 Mila Saier ol norska (SUI) 01:02:03
39 Emma Corengia GOLD Savosa (SUI) 01:07:54
45 Chiara Baratti GOLD Savosa (SUI) 02:00:09

D18   5.1Km   260m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
7 Saskia Buchmüller OLG Kakowa (SUI) 00:51:49
25 Lena Mathys OL Zimmerberg (SUI) 01:05:58
31 Lea Leuenberger ol norska (SUI) 01:19:14
Lea Balmelli GOLD Savosa (SUI) n.part.

D20   6.0Km   290m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Kerstin Ullmann ol.biel.seeland / OLC Omström (SUI) 00:52:53
12 Lisa Schubnell OLC Winterthur (SUI) 01:01:51
16 Noemi Inderst GOLD Savosa (SUI) 01:11:39
Joana Wälti ol.biel.seeland/OLG Bern (SUI) n.part.

H10   2.3Km   70m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Valentin Fritschi OLG Welsikon (SUI) 00:21:54
12 Andrin Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:23:06
15 Mattia Lunghini GOLD Savosa (SUI) 00:23:51
17 Elia Schnyder OLC Omström Sense (SUI) 00:24:52
21 Matteo Bertozzi GOLD Savosa (SUI) 00:26:27

H12   3.8Km   175m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
12 Leo Hofer ol norska (SUI) 00:42:08
25 Sean Passera GOLD Savosa (SUI) 00:53:19
27 Jan Studer OLG Murten (SUI) 00:54:31
29 Fabio Ponticelli OLG St. Gallen/App (SUI) 00:58:40
Febo Corsi GOLD Savosa (SUI) n.class.

H14   5.4Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Nicola Degiorgi GOLD Savosa (SUI) 00:49:56
14 Reto Corsi GOLD Savosa (SUI) 00:50:56
16 Andrin Sutter OLG St. Gallen/App (SUI) 00:52:35
22 Giorgio Morsanti GOLD Savosa (SUI) 00:53:59
35 Severin Hohl OLG Weisslingen (SUI) 01:04:22
36 Robi Bernardoni GOLD Savosa (SUI) 01:05:38
44 Matteo Fumagalli GOLD Savosa (SUI) 01:13:05
David Fischer OLG Chur (SUI) n.part.

H16   6.5Km   280m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Nicola Banfi GOLD Savosa (SUI) 00:47:26
44 Dominic Studer OLG Murten (SUI) 01:09:28
52 Timon Aegler OL Regio Wil (SUI) 01:15:28
53 Michele Solari GOLD Savosa (SUI) 01:17:58
59 Patrick Arosio GOLD Savosa (SUI) 01:36:43
61 Giorgio Piatti GOLD Savosa (SUI) 01:47:19
Siro Corsi GOLD Savosa (SUI) n.part.
Nik Schneider OL Zimmerberg (SUI) n.part.

H18   8.3Km   360m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Michael Imhof OL Regio Wil (SUI) 01:02:50
30 Linus Hämmerli OL Regio Wil (SUI) 01:15:39
33 Olivier Meyer OLG Murten (SUI) 01:17:53
Diego Baratti GOLD Savosa (SUI) n.part.

H35   6.3Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Simon Hodel ol norska (SUI) 00:49:52
8 Beat Bergmann ol norska (SUI) 00:51:16
10 Davide Vassalli GOLD Savosa (SUI) 00:53:28
Markus Wenk OLG Chur (SUI) n.part.

H50   6.1Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
15 Domenico Lepori GOLD Savosa (SUI) 00:53:06
Urs Jordi OLG Hondrich (SUI) n.part.
Marco Rancan OLG Pfäffikon (SUI) n.part.

H55   6.0Km   280m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
24 Mario Ammann OLG St. Gallen/App (SUI) 01:09:24
31 Mario Meier OLG Welsikon (SUI) 01:12:41
34 Martin Köhli OLG Welsikon (SUI) 01:14:07
40 Rémy Steinegger GOLD Savosa (SUI) 01:17:44

HAK   3.8Km   170m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
70 Raphael Meier bussola ok (SUI) 01:14:16
72 Frank Schuler OLG Chur (SUI) 01:15:52
73 Giancarlo Vanoni GOLD Savosa (SUI) 01:16:35
75 Hans Kienholz OLG Bern (SUI) 01:38:37

HAM   6.1Km   300m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Christian Renevey CA Rosé (SUI) 00:47:11
25 Samuel Hodler OLG KTV Altdorf (SUI) 01:03:40
39 Pascal Rosselli GOLD Savosa (SUI) 01:19:44
41 Rainer Müller OLG St. Gallen/App (SUI) 01:27:31

HE   12.0Km   525m   28pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
19 Sebastian Inderst GOLD Savosa (SUI) 01:26:58
34 Felix Haller OLG Thun (SUI) 01:33:19
49 Jonas Meuli OLG Hondrich (SUI) 01:41:58
53 Kari-Pekka Seppänen OLG Zürich (SUI) 01:49:39