OLG KTV Altdorf (SUI)

D12   3.5Km   130m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Isabelle Gisler OLG KTV Altdorf (SUI) 00:38:02
6 Fabienne Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:39:13
10 Nina Hubmann OL Regio Wil (SUI) 00:42:12
15 Annina Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:45:10

D14   4.3Km   230m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Mirjam Würsten OLG KTV Altdorf (SUI) 00:42:45
25 Medea Rüegg OLG Weisslingen (SUI) 00:58:36
27 Nadja Schuler OLG Chur (SUI) 01:02:04
43 Sari Weber OLG St. Gallen/App (SUI) 01:44:38

D18   5.1Km   260m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Deborah Stadler OLG KTV Altdorf (SUI) 00:47:11
7 Saskia Buchmüller OLG Kakowa (SUI) 00:51:49
25 Lena Mathys OL Zimmerberg (SUI) 01:05:58
31 Lea Leuenberger ol norska (SUI) 01:19:14

D45   5.1Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
41 Doris Kleebauer OLC Winterthur (SUI) 01:26:02
46 Susanne Schmid-Schilter OL Regio Wil (SUI) 01:34:37
Eva Zehnder-Gilgen OLG Schaffhausen / OLG Huttwil (SUI) rit.
Irène Baumann-Zurfluh OLG KTV Altdorf (SUI) n.part.

DAK   3.0Km   160m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
37 Najla Naceur CO Lausanne-Jorat (SUI) 00:53:30
43 Karin Guhl thurgorienta (SUI) 01:03:03
45 Sonja Würsten OLG KTV Altdorf (SUI) 01:05:06
46 Annika Schindler OLG Schaffhausen (SUI) 01:07:54

DAM   4.2Km   190m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
20 Alexandra Thomas OL Regio Wil (SUI) 00:54:42
25 Regula Hodler OLG KTV Altdorf (SUI) 00:56:29
33 Eveline Zappa OLG Huttwil (SUI) 01:08:15
39 Simea Horisberger CO Lausanne-Jorat (SUI) 01:20:49

DB   3.2Km   145m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
20 Eveline Schulthess OLC Kapreolo (SUI) 01:09:16
21 Käthi Scherrer OLG Chur (SUI) 01:11:24
29 Hélène Singeisen OLG Pfäffikon (SUI) 02:04:34
Monika Würsten OLG KTV Altdorf (SUI) n.class.

H16   6.5Km   280m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
23 Patrick Würsten OLG KTV Altdorf (SUI) 00:56:49
44 Dominic Studer OLG Murten (SUI) 01:09:28
52 Timon Aegler OL Regio Wil (SUI) 01:15:28
Nik Schneider OL Zimmerberg (SUI) n.part.

H50   6.1Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
15 Domenico Lepori GOLD Savosa (SUI) 00:53:06
Walter Baumann OLG KTV Altdorf (SUI) n.part.
Urs Jordi OLG Hondrich (SUI) n.part.
Marco Rancan OLG Pfäffikon (SUI) n.part.

HAM   6.1Km   300m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Christian Renevey CA Rosé (SUI) 00:47:11
2 Marcel Würsten OLG KTV Altdorf (SUI) 00:49:21
9 Thomas Hodler OLG KTV Altdorf (SUI) 00:56:04
25 Samuel Hodler OLG KTV Altdorf (SUI) 01:03:40
41 Rainer Müller OLG St. Gallen/App (SUI) 01:27:31

OK   2.4Km   100m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Renata Gisler OLG KTV Altdorf (SUI) 00:44:48
21 Ljiljana Décombaz CO Lausanne-Jorat (SUI) 01:13:32
23 Heidi Skory CO Lausanne-Jorat (SUI) 01:19:17
Christian Fuenzalida OLG Huttwil (SUI) n.part.