OLK Argus (SUI)

D10   2.1Km   65m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Leonie Benz OLG St. Gallen/App (SUI) 00:22:06
8 Anna Stüdeli OLG Säuliamt/OLG Goldau (SUI) 00:23:58
10 Lisa Bozzolo ASCO Lugano / OLG Säuliamt (SUI) 00:34:23
Kati Hotz OLK Argus (SUI) n.class.

D14   4.3Km   230m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Sanna Hotz OLK Argus (SUI) 00:41:43
25 Medea Rüegg OLG Weisslingen (SUI) 00:58:36
27 Nadja Schuler OLG Chur (SUI) 01:02:04
43 Sari Weber OLG St. Gallen/App (SUI) 01:44:38

D16   4.6Km   230m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
24 Silja Vogel OLG St. Gallen/App (SUI) 00:53:06
27 Claudia Walti OLK Argus (SUI) 00:54:57
28 Livia Giezendanner OLG Chur (SUI) 00:56:52
31 Mila Saier ol norska (SUI) 01:02:03
Eline Gemperle OLK Argus (SUI) n.part.

D18   5.1Km   260m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
7 Saskia Buchmüller OLG Kakowa (SUI) 00:51:49
8 Marita Hotz OLK Argus (SUI) 00:53:06
25 Lena Mathys OL Zimmerberg (SUI) 01:05:58
31 Lea Leuenberger ol norska (SUI) 01:19:14

D35   5.3Km   240m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Cornelia Mangiarratti OLV Hindelbank (SUI) 00:52:58
9 Gabriela Diethelm OLG Chur (SUI) 00:59:23
12 Monika Oswald OLK Piz Hasi (SUI) 01:03:01
Sara Gemperle OLK Argus (SUI) n.part.

D40   5.0Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Karin Stucki OLK Argus (SUI) 00:51:50
13 Ursina Mathys OL Zimmerberg (SUI) 01:02:17
23 Mirka Pfister Hohl OLG Weisslingen (SUI) 01:07:12
28 Sabine Baumgartner OLG Bern (SUI) 01:28:51

D45   5.1Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
28 Therese Hotz-Baumberger OLK Argus (SUI) 01:14:33
41 Doris Kleebauer OLC Winterthur (SUI) 01:26:02
46 Susanne Schmid-Schilter OL Regio Wil (SUI) 01:34:37
Eva Zehnder-Gilgen OLG Schaffhausen / OLG Huttwil (SUI) rit.

D55   4.4Km   175m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Barbara Egger Keller ol.biel.seeland (SUI) 00:54:08
10 Regula Bütikofer OLV Hindelbank (SUI) 00:57:23
12 Susanne Lüscher OLK Argus (SUI) 01:02:50
Monika Ammann OLG St. Gallen/App (SUI) n.class.

D60   4.2Km   150m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Maja Wild OLK Argus (SUI) 00:58:23
7 Iris Andres OLG Chur (SUI) 01:00:45
21 Eliane Chatagny CA Rosé (SUI) 01:15:15
25 Monika Krummenacher OLG Oberwil (SUI) 01:32:54

D75   2.3Km   100m   8pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Jolanda Koradi OLC Kapreolo (SUI) 00:53:48
2 Helen Hotz OLK Argus (SUI) 01:18:53
3 Veronika Gübeli thurgorienta (SUI) 01:32:38
Anna-Barbara Schaffner OLG Zürich (SUI) n.part.

DAK   3.0Km   160m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
20 Nadine Hitz OLK Argus (SUI) 00:45:16
37 Najla Naceur CO Lausanne-Jorat (SUI) 00:53:30
43 Karin Guhl thurgorienta (SUI) 01:03:03
46 Annika Schindler OLG Schaffhausen (SUI) 01:07:54

DAM   4.2Km   190m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
20 Alexandra Thomas OL Regio Wil (SUI) 00:54:42
24 Nicole Hitz OLK Argus (SUI) 00:56:02
33 Eveline Zappa OLG Huttwil (SUI) 01:08:15
39 Simea Horisberger CO Lausanne-Jorat (SUI) 01:20:49

H16   6.5Km   280m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
31 Cyrill Fricker OLK Argus (SUI) 01:00:30
39 Silas Hotz OLK Argus (SUI) 01:04:34
44 Dominic Studer OLG Murten (SUI) 01:09:28
48 Andri Meier OLK Argus (SUI) 01:12:38
52 Timon Aegler OL Regio Wil (SUI) 01:15:28
Nik Schneider OL Zimmerberg (SUI) n.part.

H18   8.3Km   360m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Michael Imhof OL Regio Wil (SUI) 01:02:50
16 Benjamin Walti OLK Argus (SUI) 01:04:28
30 Linus Hämmerli OL Regio Wil (SUI) 01:15:39
33 Olivier Meyer OLG Murten (SUI) 01:17:53

H45   6.4Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Daniel Hotz OLK Argus (SUI) 00:47:29
30 Ueli Sieber OLG Weisslingen (SUI) 01:02:20
42 Hannes Ehrensberger OLG Welsikon (SUI) 01:11:20
Daniel Althaus OLG Bern (SUI) n.class.

H50   6.1Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
15 Domenico Lepori GOLD Savosa (SUI) 00:53:06
26 Otto Walti OLK Argus (SUI) 00:57:47
Urs Jordi OLG Hondrich (SUI) n.part.
Marco Rancan OLG Pfäffikon (SUI) n.part.

H55   6.0Km   280m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
24 Mario Ammann OLG St. Gallen/App (SUI) 01:09:24
27 Lasse Pedersen OLK Argus (SUI) 01:11:33
31 Mario Meier OLG Welsikon (SUI) 01:12:41
33 Armin Bryner OLK Argus (SUI) 01:14:01
34 Martin Köhli OLG Welsikon (SUI) 01:14:07

H60   5.9Km   250m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
19 Beat Wild OLK Argus (SUI) 01:22:18
31 Erich Brauchli OLG St. Gallen/App (SUI) 01:39:01
40 Egbert Kruithof CO Lausanne-Jorat (SUI) 02:23:33
René Caflisch OLG Chur (SUI) n.part.

H65   5.3Km   230m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Ernst Trunz OL Amriswil (SUI) 01:09:06
20 Res Luder OLV Hindelbank (SUI) 01:17:40
24 Peter Wehrli OLK Argus (SUI) 01:20:11
33 Noldi Schneider OL Zimmerberg (SUI) 01:24:04

H70   4.6Km   190m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Hansruedi Brand OLG Bern (SUI) 00:58:02
21 Urs Kamm OLG Chur (SUI) 01:18:56
30 Christian Studer OLG Murten (SUI) 01:31:22
Heinz Jeanrichard OLK Argus (SUI) n.part.

H75   3.4Km   160m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Hans Hotz OLK Argus (SUI) 00:51:31
10 Fritz Sieber ol.biel.seeland (SUI) 01:01:22
17 Albert Oehy OLC Winterthur (SUI) 01:14:47
18 Armin Ernst OLC Winterthur (SUI) 01:19:15

HAK   3.8Km   170m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
65 Romeo Hächler OLK Argus (SUI) 01:08:00
70 Raphael Meier bussola ok (SUI) 01:14:16
72 Frank Schuler OLG Chur (SUI) 01:15:52
75 Hans Kienholz OLG Bern (SUI) 01:38:37

HAL   9.4Km   440m   19pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Lukas Schulthess OLC Kapreolo BT (SUI) 01:11:11
3 Rico Hübscher OLK Argus (SUI) 01:13:14
11 Patrick Denzler OLG Galgenen/OLC Winterthur (SUI) 01:18:41
17 Lukas Frei OLK Argus (SUI) 01:20:53
29 Corsin Spinatsch thurgorienta (SUI) 01:26:12
36 Patrik Bryner OLK Argus (SUI) 01:29:01
Matthias Bryner OLK Argus (SUI) rit.

HAM   6.1Km   300m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Christian Renevey CA Rosé (SUI) 00:47:11
3 Oliver Lienhard OLK Argus (SUI) 00:50:13
25 Samuel Hodler OLG KTV Altdorf (SUI) 01:03:40
41 Rainer Müller OLG St. Gallen/App (SUI) 01:27:31

OM   3.6Km   160m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Michael Saier ol norska (SUI) 00:54:16
15 Sophie Eva Lüscher OLK Argus (SUI) 01:02:52
19 Mara Rupf OLG St. Gallen/App (SUI) 01:15:30
20 Sandra Rupf OLG St. Gallen/App (SUI) 01:22:33
23 Laura Lüscher OLK Argus (SUI) 01:46:37