OL Regio Wil (SUI)

D12   3.5Km   130m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Lisa Hubmann OL Regio Wil (SUI) 00:36:14
6 Fabienne Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:39:13
10 Nina Hubmann OL Regio Wil (SUI) 00:42:12
15 Annina Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:45:10

D14   4.3Km   230m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Nora Aegler OL Regio Wil (SUI) 00:40:25
19 Noemi Ott OL Regio Wil (SUI) 00:52:28
25 Medea Rüegg OLG Weisslingen (SUI) 00:58:36
27 Nadja Schuler OLG Chur (SUI) 01:02:04
43 Sari Weber OLG St. Gallen/App (SUI) 01:44:38
Noelle Keller OL Regio Wil (SUI) n.part.

D16   4.6Km   230m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
24 Silja Vogel OLG St. Gallen/App (SUI) 00:53:06
28 Livia Giezendanner OLG Chur (SUI) 00:56:52
31 Mila Saier ol norska (SUI) 01:02:03
38 Sina Spirig OL Regio Wil (SUI) 01:07:34

D18   5.1Km   260m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Marcia Mürner OL Regio Wil (SUI) 00:48:06
7 Saskia Buchmüller OLG Kakowa (SUI) 00:51:49
10 Vera Künzi OL Regio Wil (SUI) 00:56:07
13 Valerie Widmer OL Regio Wil (SUI) 00:58:28
25 Lena Mathys OL Zimmerberg (SUI) 01:05:58
31 Lea Leuenberger ol norska (SUI) 01:19:14

D20   6.0Km   290m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Kerstin Ullmann ol.biel.seeland / OLC Omström (SUI) 00:52:53
10 Lena Imhof OL Regio Wil (SUI) 00:59:46
12 Lisa Schubnell OLC Winterthur (SUI) 01:01:51
Joana Wälti ol.biel.seeland/OLG Bern (SUI) n.part.

D40   5.0Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Fränzi Hubmann OL Regio Wil (SUI) 00:53:27
12 Nathalie Berlinger OL Regio Wil (SUI) 01:00:24
13 Ursina Mathys OL Zimmerberg (SUI) 01:02:17
23 Mirka Pfister Hohl OLG Weisslingen (SUI) 01:07:12
28 Sabine Baumgartner OLG Bern (SUI) 01:28:51
Anita Rüegg OL Regio Wil (SUI) n.part.

D45   5.1Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
7 Heidi Graf OL Regio Wil (SUI) 00:56:50
31 Regina Spirig OL Regio Wil (SUI) 01:16:35
35 Susanne Aegler-Schläpfer OL Regio Wil (SUI) 01:19:08
41 Doris Kleebauer OLC Winterthur (SUI) 01:26:02
46 Susanne Schmid-Schilter OL Regio Wil (SUI) 01:34:37
Eva Zehnder-Gilgen OLG Schaffhausen / OLG Huttwil (SUI) rit.

D55   4.4Km   175m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Lisbeth Kuhn OL Regio Wil (SUI) 00:51:10
4 Barbara Egger Keller ol.biel.seeland (SUI) 00:54:08
10 Regula Bütikofer OLV Hindelbank (SUI) 00:57:23
Monika Ammann OLG St. Gallen/App (SUI) n.class.

D65   3.6Km   135m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Maria Luder OLV Hindelbank (SUI) 00:47:16
7 Liana Meister OLG Davos (SUI) 01:01:45
15 Vreni Eigenmann OL Regio Wil (SUI) 01:35:52
Uschi Meyer OLG Zürich (SUI) n.part.

DAK   3.0Km   160m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
37 Najla Naceur CO Lausanne-Jorat (SUI) 00:53:30
38 Katja Büchel OL Regio Wil (SUI) 00:54:13
43 Karin Guhl thurgorienta (SUI) 01:03:03
46 Annika Schindler OLG Schaffhausen (SUI) 01:07:54

DAM   4.2Km   190m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
20 Alexandra Thomas OL Regio Wil (SUI) 00:54:42
33 Eveline Zappa OLG Huttwil (SUI) 01:08:15
39 Simea Horisberger CO Lausanne-Jorat (SUI) 01:20:49

DB   3.2Km   145m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
5 Kathrin Schmid OL Regio Wil (SUI) 00:54:17
20 Eveline Schulthess OLC Kapreolo (SUI) 01:09:16
21 Käthi Scherrer OLG Chur (SUI) 01:11:24
29 Hélène Singeisen OLG Pfäffikon (SUI) 02:04:34

DE   8.3Km   360m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
17 Seline Stalder OLV Luzern (SUI) 01:15:17
29 Monika Fässler OLG St. Gallen/App (SUI) 01:24:19
34 Barbara Schönenberger OL Regio Wil (SUI) 01:30:24

H10   2.3Km   70m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Valentin Fritschi OLG Welsikon (SUI) 00:21:54
12 Andrin Hohl OLG Weisslingen (SUI) 00:23:06
17 Elia Schnyder OLC Omström Sense (SUI) 00:24:52
18 Florin Ott OL Regio Wil (SUI) 00:25:43
Joshua Keller OL Regio Wil (SUI) n.part.

H12   3.8Km   175m   13pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Joel Burkhart OL Regio Wil (SUI) 00:38:22
12 Leo Hofer ol norska (SUI) 00:42:08
22 Joschi Schmid OL Regio Wil (SUI) 00:51:27
27 Jan Studer OLG Murten (SUI) 00:54:31
29 Fabio Ponticelli OLG St. Gallen/App (SUI) 00:58:40

H14   5.4Km   230m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Janis Hutzli OL Regio Wil (SUI) 00:44:09
16 Andrin Sutter OLG St. Gallen/App (SUI) 00:52:35
35 Severin Hohl OLG Weisslingen (SUI) 01:04:22
David Fischer OLG Chur (SUI) n.part.

H16   6.5Km   280m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
14 Laurin Imhof OL Regio Wil (SUI) 00:52:32
17 Julian Imhof OL Regio Wil (SUI) 00:53:49
29 Silas Hutzli OL Regio Wil (SUI) 00:58:41
44 Dominic Studer OLG Murten (SUI) 01:09:28
52 Timon Aegler OL Regio Wil (SUI) 01:15:28
Nik Schneider OL Zimmerberg (SUI) n.part.

H18   8.3Km   360m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Michael Imhof OL Regio Wil (SUI) 01:02:50
19 Julian Bleiker OL Regio Wil (SUI) 01:06:42
30 Linus Hämmerli OL Regio Wil (SUI) 01:15:39
33 Olivier Meyer OLG Murten (SUI) 01:17:53
37 Emanuel Hörnlimann OL Regio Wil (SUI) 01:18:49

H40   6.4Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Marc Eyer ol.biel.seeland / UBOL (SUI) 00:52:59
15 Kurt Schmid OL Regio Wil (SUI) 00:55:37
29 Leonhard Oesch OLG Bern (SUI) 01:14:02

H45   6.4Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Christoph Hutzli OL Regio Wil (SUI) 00:51:51
30 Ueli Sieber OLG Weisslingen (SUI) 01:02:20
42 Hannes Ehrensberger OLG Welsikon (SUI) 01:11:20
Daniel Althaus OLG Bern (SUI) n.class.

H50   6.1Km   360m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
15 Domenico Lepori GOLD Savosa (SUI) 00:53:06
20 Jörg Hubmann OL Regio Wil (SUI) 00:54:43
24 Mark Aegler OL Regio Wil (SUI) 00:56:32
45 Sigisbert Maissen OL Regio Wil (SUI) 01:04:55
52 Erich Burkhart OL Regio Wil (SUI) 01:09:35
56 Martin Koster OL Regio Wil (SUI) 01:11:37
Urs Jordi OLG Hondrich (SUI) n.part.
Marco Rancan OLG Pfäffikon (SUI) n.part.

H60   5.9Km   250m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
17 Jürgen Jankowski OL Regio Wil (SUI) 01:18:49
31 Erich Brauchli OLG St. Gallen/App (SUI) 01:39:01
40 Egbert Kruithof CO Lausanne-Jorat (SUI) 02:23:33
René Caflisch OLG Chur (SUI) n.part.

H70   4.6Km   190m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Ernst Baumann OL Regio Wil (SUI) 00:48:57
3 Hansruedi Brand OLG Bern (SUI) 00:58:02
21 Urs Kamm OLG Chur (SUI) 01:18:56
30 Christian Studer OLG Murten (SUI) 01:31:22

H75   3.4Km   160m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
10 Fritz Sieber ol.biel.seeland (SUI) 01:01:22
14 Georg Bösch OL Regio Wil (SUI) 01:11:06
17 Albert Oehy OLC Winterthur (SUI) 01:14:47
18 Armin Ernst OLC Winterthur (SUI) 01:19:15

HAK   3.8Km   170m   10pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
70 Raphael Meier bussola ok (SUI) 01:14:16
72 Frank Schuler OLG Chur (SUI) 01:15:52
75 Hans Kienholz OLG Bern (SUI) 01:38:37
Kilian Imhof OL Regio Wil (SUI) n.part.

HAL   9.4Km   440m   19pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Lukas Schulthess OLC Kapreolo BT (SUI) 01:11:11
6 Janik Niethammer OL Regio Wil (SUI) 01:16:14
11 Patrick Denzler OLG Galgenen/OLC Winterthur (SUI) 01:18:41
22 Pirmin Schneider OL Regio Wil (SUI) 01:22:18
29 Corsin Spinatsch thurgorienta (SUI) 01:26:12

HE   12.0Km   525m   28pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Daniel Hubmann OL Regio Wil (SUI) 01:14:13
4 Martin Hubmann OL Regio Wil (SUI) 01:15:25
27 David Stark OL Regio Wil (SUI) 01:32:08
34 Felix Haller OLG Thun (SUI) 01:33:19
49 Jonas Meuli OLG Hondrich (SUI) 01:41:58
53 Kari-Pekka Seppänen OLG Zürich (SUI) 01:49:39
Beat Hubmann OL Regio Wil (SUI) n.class.

OM   3.6Km   160m   9pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Michael Saier ol norska (SUI) 00:54:16
19 Mara Rupf OLG St. Gallen/App (SUI) 01:15:30
20 Sandra Rupf OLG St. Gallen/App (SUI) 01:22:33
21 Ursi Ott OL Regio Wil (SUI) 01:24:35