Select team

H18   4.1Km   120m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Joey Hadorn ol norska (SUI) 00:24:28
2 Nick Gebert OLK Wiggertal (SUI) 00:27:52
3 Erik Döhler Orienteering Germany (GER) 00:28:18
4 Silvan Ullmann ol.biel.seeland / OLC Omström (SUI) 00:28:19
5 Noel Boos OLV Luzern (SUI) 00:29:40
6 Pascal Buchs ANCO (SUI) 00:29:43
7 Paul Fluckiger ANCO (SUI) 00:29:58
8 Oreste Garbani O-92 Piano di Magadino (SUI) 00:30:21
9 Tobia Berger OLG Basel (SUI) 00:30:40
10 Julian Bleiker OL Regio Wil (SUI) 00:30:59
11 Adrian Köpfli OLV Luzern (SUI) 00:31:00
11 Michael Imhof OL Regio Wil (SUI) 00:31:00
13 Ole Hennseler Orienteering Germany (GER) 00:31:04
13 Christian Schellenberg OLK Rafzerfeld (SUI) 00:31:04
15 Manuel Walss OLV Luzern (SUI) 00:31:17
16 Guillaume Wyrsch ANCO (SUI) 00:31:27
17 Martino Beretta GOV (SUI) 00:31:57
17 Csaba Gerber bussola ok (SUI) 00:31:57
19 Tim Franssen OLV Luzern (SUI) 00:31:58
20 Benjamin Walti OLK Argus (SUI) 00:32:01
21 Jonas Brütsch OLG Schaffhausen (SUI) 00:32:11
22 Veit Slodowski Orienteering Germany (GER) 00:32:32
23 Raphael Skoda OLG Basel (SUI) 00:33:16
24 Nicolas Müller OLG Thun (SUI) 00:33:19
25 Björn Kleebauer OLC Winterthur (SUI) 00:33:53
26 Antonin Stampbach ANCO (SUI) 00:34:52
27 Andrin Gründler OLG Pfäffikon (SUI) 00:35:15
28 Linus Hämmerli OL Regio Wil (SUI) 00:35:50
29 Florian L. Attinger OLG Chur/OL Zimmerberg (SUI) 00:36:00
30 Cesare Mattiroli SCOM Mendrisio (SUI) 00:36:05
31 Olivier Meyer OLG Murten (SUI) 00:36:19
32 Sebastian Rüegg OLG St. Gallen/App (SUI) 00:37:51
33 Robin Beglinger OLG Murten (SUI) 00:39:14
34 Romain Wälti ANCO (SUI) 00:40:17
35 Brian Odermatt OLG Basel (SUI) 00:40:26
36 Dominik Tschamper OLG Stäfa (SUI) 00:40:28
37 Jacopo Vescovo C.O Aget Lugano (SUI) 00:41:11
38 Michael Bättig OLG Weisslingen (SUI) 00:41:46
39 Lars Widmer OLG Zürich (SUI) 00:44:30
40 Roland Klüser Orienteering Germany (GER) 00:46:13
41 Joël Lehner OLG Skandia (SUI) 00:47:44
42 Emanuel Hörnlimann OL Regio Wil (SUI) 00:50:48
43 Florian Moser ol norska (SUI) 00:51:03
44 Gabriele Sabato SCOM Mendrisio (SUI) 00:53:34
45 Diego Baratti GOLD Savosa (SUI) 00:56:08
46 Nicola Brunner SCOM Mendrisio (SUI) 00:57:46
Luis Lienert OLV Baselland (SUI) rit.
Andrin Bieri OLG Pfäffikon (SUI) n.part.