OLG Galgenen (SUI)

D35   3.6Km   90m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
8 Cornelia Mangiarratti OLV Hindelbank (SUI) 00:37:52
15 Karin Bernasconi ASCO Lugano (SUI) 00:44:29
22 Isa Steiner OLG Galgenen (SUI) 00:52:44
23 Ursula Wyss OLV Hindelbank (SUI) 00:54:47

D40   3.3Km   95m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
18 Beatrice Birrer OLG Galgenen (SUI) 00:41:32
23 Katrin Schoch OLG Hondrich (SUI) 00:46:07
29 Susanna Fuhrer OLC Kapreolo (SUI) 00:51:03
31 Dagmar Cerninova OLG Säuliamt (SUI) 01:00:06

D45   3.1Km   50m   14pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Franziska Müller-Hotz OLG Galgenen (SUI) 00:31:54
21 Nina Vinnytska O-Motion/OLG Stäfa (SUI) 00:34:13
42 Corinne Stäuble OLG Galgenen (SUI) 00:44:20
52 Bernadette Huber OL Zimmerberg (SUI) 00:51:08

DAK   2.6Km   50m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
15 Giorgia Crivelli GOLD Savosa (SUI) 00:32:30
19 Nicole Studer-Joho OLK Argus (SUI) 00:34:51
25 Karin Ackeret OLG Stäfa (SUI) 00:38:01
36 Claudia Mächler-Häne OLG Galgenen (SUI) 00:41:31

DAL   3.9Km   70m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Katja Zwiker OLG Galgenen (SUI) 00:32:15
24 Amanda Köpfli OLV Luzern (SUI) 00:44:01
25 Sonja Feer OLG Goldau (SUI) 00:45:45
33 Iris Bolliger OLG Kölliken (SUI) 00:50:16

DAM   2.8Km   75m   12pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
14 Marion Caluori OLC Kapreolo (SUI) 00:31:35
16 Andrea Blankenhorn OLG Galgenen (SUI) 00:32:43
18 Sonja Borner OLV Zug (SUI) 00:33:55
26 Giulia Borner OL Zimmerberg (SUI) 00:40:12

H35   4.5Km   135m   18pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
3 Daniel Zwiker OLG Galgenen (SUI) 00:38:10
10 Patrick Denzler OLG Galgenen/OLC Winterthur (SUI) 00:42:27
14 Sascha Fleischmann OLG Galgenen (SUI) 00:47:53
16 Rene Fleischmann OLG Galgenen (SUI) 00:50:58

H40   4.3Km   125m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
7 Stefan Birrer OLG Galgenen (SUI) 00:34:45
10 Hans Welti OLG Chur/OLG Pfäffikon (SUI) 00:35:34
16 Philipp Häne OLG Galgenen (SUI) 00:38:35
20 Marco Bozzolo ASCO Lugano / OLG Säuliamt (SUI) 00:44:03
31 Samuel Bolliger OLG Kölliken (SUI) 00:49:05

H45   4.3Km   120m   16pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
6 Sven Moosberger OLG Bern / OLV Zug (SUI) 00:35:00
10 Urs Tschamper OLG Stäfa (SUI) 00:36:49
18 Gigi Pedrini ASCO Lugano (SUI) 00:40:01
34 Christoph Stäuble OLG Galgenen (SUI) 00:48:33

H50   4.3Km   120m   18pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
4 Reto Müller OLG Galgenen (SUI) 00:34:10
55 Andi Lüscher OLC Kapreolo (SUI) 00:49:00
65 Marco Rancan OLG Pfäffikon (SUI) 00:53:05
81 Paolo Beltraminelli ASCO Lugano (SUI) 01:05:12

H65   3.2Km   60m   15pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
11 Res Luder OLV Hindelbank (SUI) 00:38:12
18 Sepp Fuchs OLG Galgenen (SUI) 00:40:46
21 Markus Troxler ol norska (SUI) 00:42:02
32 Richard Portmann OLV Luzern (SUI) 00:47:25

H70   3.0Km   40m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
24 Markus Frigo OLV Zug (SUI) 00:48:38
32 Sepp Fleischmann OLG Galgenen (SUI) 00:56:24
34 Hansruedi Schafflützel OLV Illnau-Effretikon (SUI) 01:00:25
Hans Braun OLV Luzern (SUI) n.class.

H75   2.8Km   30m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
2 Armin Hegner OLG Galgenen (SUI) 00:33:48
12 Adolf Koradi OLC Kapreolo (SUI) 00:48:29
17 Klaus Huggler OLG Stäfa (SUI) 00:55:21
20 Eugen Schmid OLV Luzern (SUI) 01:04:05

HAL   4.8Km   130m   17pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
1 Lukas Schulthess OLC Kapreolo BT (SUI) 00:34:33
2 Stefan Altorfer OLG Cordoba (SUI) 00:34:40
13 Daniel Henggeler OLV Zug (SUI) 00:37:47
35 Marcel Tschopp OLG Galgenen (SUI) 00:44:14

HAM   3.7Km   60m   11pt 

Starting list

# Firstname Lastname Team Start

Ranking

Rang Firstname Lastname Team Time
18 Simon Hatt OL Zimmerberg (SUI) 00:31:37
20 Daniel Rohr OL Zimmerberg (SUI) 00:32:24
29 Urs Köhle OLC Kapreolo BT (SUI) 00:36:25
31 Christoph Kessler OLG Galgenen (SUI) 00:37:37